Uwolnij książkę

21 listopada 2007
Przeczytałeś książkę? Nie jest ci już potrzebna? Może skorzysta z niej ktoś inny? Biblioteka Miejska umożliwia wymianę takich pozycji w ramach akcji "Uwolnij książkę". Na razie książek jest niewiele

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu przyłączyła sie do akcji właśnie teraz. W głównym holu biblioteki stanął regał przeznaczony na książki wędrujące zgodnie z ideą bookcrossing. - Na razie jest to ok. 70 pozycji o bardzo różnym charakterze. Znalazły się wśród nich poradniki, np. "Nastolatki gotują", "Ściegi na drutach", podręczniki, np. do niemieckiego, matematyki, kilka pozycji z literatury pięknej, w tym tomik poezji K. Iłłakowiczówny, czy "Czterej pancerni i pies" Janusza Przymanowskiego – wyjaśnia rzeczniczka biblioteki Ilona Michalska.

W najbliższym czasie uwolnionych zostanie ok. 100 książek z tej ostatniej kategorii, czyli do poczytania.

- Akcja ma na celu przede wszystkim podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce, przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania, znalezienie przyjaciół i znajomych myślących podobnie jak my i wreszcie – o dobrą zabawę – tłumaczy I. Michalska.

Więcej informacji o akcji bookcrossing można znaleźć na stronie http://www.bookcrossing.pl/
Obecnie jest na niej zarejestrowanych 117 użytkowników z Radomia i 15 miejsc, w których można zostawiać i odnajdywać książki. Są to np. Antykwarnia na ul. Rwańskiej, ławeczka na ul. Żeromskiego, półka ordynatora w szpitalu przy ul. Tochtermana. Od dziś znajduje sie wśród nich także Miejska Biblioteka Publiczna.