W biały dzień

7 listopada 2006
W biały dzień bandyta napadł na 62-letniego mężczyznę. Sprawcę, dzięki szybkiej interwencji policji, udało się zatrzymać. Do zdarzenia doszło w poniedziałek o dziewiątej rano na ul. Staromiejskiej.

Do przechodnia podbiegł młody człowiek, uderzył go butelką w głowę i próbował ukraść pieniądze. Pokrzywdzony pomimo obrażeń wyrwał się napastnikowi i zaczął uciekać. – Udało mu się zatrzymać policyjny radiowóz – relacjonuje January Majewski z zespołu prasowego KWP. - Załoga zabrała mężczyznę do samochodu i zaczęła penetrować okolicę. Po krótkim czasie poszkodowany wskazał na ulicy mężczyznę który go napadł.

Policjanci zatrzymali sprawcę.To 24-letni mieszkaniec Radomia, który został osadzony do wytrzeźwienia, a dzisiaj będzie przesłuchiwany przez funkcjonariuszy z KP II w Radomiu.

Z kolei późnym wieczorem na ul. Parkowej policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy przedostali się na dach budynku amfiteatru i usiłowali ukraść tam wentylatory. Patrol ich spłoszył, więc zaczęli uciekać. Również ci sprawcy: 18- i 25-latek trafili do policyjnej izby zatrzymań.