W hali Radomskiego Centrum Sportu będzie konwencja PO. Szykują się zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

30 czerwca 2022

W sobotę, 2 czerwca w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga odbędzie się ogólnopolska konwencja Platformy Obywatelskiej. MZDiK informuje, że w związku z tym wydarzeniem  w godzinach około 8-19 będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na odcinku ulicy Struga oraz objazdy dla linii 9, 17, 18, 21 i 26.

 

 

Ulica Struga zostanie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku między ulicami Zbrowskiego a Sportową. Będzie to dotyczyło również rowerów (na wyznaczonych na tym odcinku pasach) oraz autobusów komunikacji miejskiej. Ruch jednokierunkowy w stronę ulicy Sportowej będzie warunkowo dopuszczony wyłącznie dla autobusów przewożących uczestników spotkania w hali RCS oraz dla innych upoważnionych pojazdów. Sugerowane objazdy w obu kierunkach będą przebiegały ulicami: 11 Listopada oraz Żwirki i Wigury. MZDiK przypomina także, że nadal jest zamknięty dla ruchu kołowego odcinek ulicy Zbrowskiego od Katowickiej do Lindego (trwają tam roboty na zlecenie Wodociągów Miejskich).

Autobusy komunikacji miejskiej linii 9, 17, 18, 21 i 26 będą wtedy kursowały objazdami.

Linia 9 - w kierunku pętli Os. Gołębiów I: Struga, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Struga; w kierunku pętli Os. Prędocinek: Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, Struga.

Linia 17 - w kierunku pętli Gołębiów / Fołtyn: 25 Czerwca, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Struga; w kierunku pętli Potkanów / Stalowa: Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca.

Linia 18 - w kierunku Nowej Woli Gołębiowskiej lub Kozłowa: 25 Czerwca, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Zbrowskiego; w kierunku pętli Pruszaków (powrót z Nowej Woli): Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca.

Linia 21 - w kierunku pętli Os. Prędocinek: Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Struga; w kierunku pętli Wólka Klwatecka lub Wincentów: Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, Kusocińskiego.

Linia 26 - w kierunku pętli Jedlnia-Letnisko / Dworzec PKP lub Myśliszewice: Struga, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Struga; w kierunku pętli Mokra / Wernera lub Janiszew: Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, Struga.

Podczas powyższych objazdów będą nieczynne przystanki: Struga / 25 Czerwca 08 (w kierunku Kozienickiej) oraz Struga / Zbrowskiego 07 i 10 (w obydwu kierunkach). Przystanek Struga / Szklana 14 (za ulicą Szklaną, w kierunku Kozienickiej) nie będzie wtedy obowiązywał dla linii 9, 17, 18, 21 i 26 (będzie czynny tylko dla linii 1 i 10). Przystanki Żwirki i Wigury / Kusocińskiego 01 (w kierunku Struga) oraz Żwirki i Wigury / Struga 02 (w kierunku 11 Listopada) nie będą obowiązywały dla autobusów linii 21. Na wymienionych trasach objazdów będą obowiązywały wszystkie przystanki, w tym również tymczasowy przystanek Zbrowskiego / Struga 12 (w kierunku ulicy 11 Listopada, za wyjazdem ze stacji paliw).

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę linii). Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych. Możliwe są także opóźnienia w kursowaniu autobusów, spowodowane wydłużeniem ich tras przejazdu.

Uwaga! Końcowa godzina obowiązywania zmian może ulec przesunięciu ze względu na brak możliwości precyzyjnego przewidzenia pory zakończenia wydarzenia w hali Radomskiego Centrum Sportu. W przypadku wcześniejszego otwarcia ulicy Struga dla ruchu autobusy miejskie niezwłocznie wrócą na swoje stałe trasy.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w tym rejonie i o stosowanie się do zmienionego oznakowania dróg bądź do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania tam ruchem.

Tags