• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W KDF Resursy przejmujący obraz kunsztu Arethy Franklin

8 stycznia 2020

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj, 8 stycznia, w ramach cyklu „Drogowskazy” na amerykański film dokumentalny w reżyserii Sydneya Pollacka pt. „Amazing Grace. Aretha Franklin”. Seanse o godz. 18 i 20.

 

Aretha Franklin_plakat_B1_2
„Niesamowita łaska: Aretha Franklin” to przejmujący obraz kunsztu jednej z najważniejszych i największych artystek jazzu, soul i gospel, ukazany w materiale zrealizowanym w ciągu dwóch nocy nagrań w styczniu 1972 roku w kościele ks. Jamesa Clevelanda w Watts w Kalifornii. Podczas nagrania powstał album pt. „Amazing Grace” nazywany „Świętym Graalem Hollywood” niosący bardzo poważne przesłanie dotyczące wiary, gloryfikacji miłości Boga, uwielbienia dla radosnej celebracji miłości w świetle wiary.

To film prezentujący niesamowity kunszt wokalny Arethy Franklin oraz epokowe wydarzenie sprzed 46 lat – nigdy nigdzie nie pokazywane – oraz niesamowity etap w historii amerykańskiej muzyki.

Artystce towarzyszy chór wspólnotowy południowej Kalifornii pod dyrekcją Aleksandra Hamiltona, na fortepianie akompaniuje James Cleveland.

 

Tags

Dodaj komentarz