• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W Muzeum Powstania Warszawskiego można oglądać wystawę z Łaźni

29 lipca 2020

Sukces radomskiej sztuki. Od 29 lipca w Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy dostępna jest wystawa „Jaki znak Twój? Powstanie Warszawskie i Polska Walcząca we współczesnej kulturze i sztuce”, którą mogliśmy oglądać w galerii „Łaźnia” w ubiegłym roku.

 

Jaki_znak_Twój-21 Jaki_znak_Twój-51

 

Wśród zaproszonych artystów, kurator wystawy Anna Grzechnik, doceniła autorów ubiegłorocznej ekspozycji „War Games 1939…” i wybrała prace: Karoliny Zaborskiej, Sabiny Twardowskiej, Łukasza Rudeckiego, Pawła Witkowskiego, Daniela Białowąsa i Sylwestra Stabryły. Wernisaż wystawy odbył się 1 września 2019 roku, o symbolicznej godzinie 16.45, by uczcić okrągłą, 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

– Chciałabym serdecznie pogratulować wspaniałej wystawy w Radomiu. Prace wywarły na nas ogromne wrażenie. Po przejrzeniu katalogu, wspólnie z zespołem wybraliśmy kilka prac, które chcielibyśmy zaprezentować na naszej ekspozycji – powiedziała Zuzanna Rozwadowska z zespołu Muzeum Powstania Warszawskiego.

– Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnej wystawie. Cieszymy się tym bardziej, że nasza ubiegłoroczna wystawa organizowana w Galerii Łaźnia została doceniona i część prac pokazywanych w Łaźni, możemy dzisiaj oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego – mówi Paweł Witkowski, artysta i kurator wystawy „War Games 1939…”

Wystawa będzie czynna przez rok.

kat

Fot. Materiały prasowe/Łaźnia

 

 

Tags

Dodaj komentarz