• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W nocy odcinek Sienkiewicza będzie zamknięty. Wyznaczono objazdy

21 października 2021

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z robotami na odcinku ulicy Sienkiewicza, w nocy z czwartku, 21 października na piątek, 22 października w godzinach około 19 -2 zostanie on zamknięty. Będą również wyznaczone objazdy dla linii 1, 3, 5, 10, 14, 15, 19 i N3.

 

 

Roboty drogowe będą prowadzone na odcinku ulicy Sienkiewicza w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca. Firma Budromost-Starachowice z Wąchocka będzie je wykonywała na zlecenie Wodociągów Miejskich w Radomiu. W tym okresie odcinek między 25 Czerwca a Wyszyńskiego będzie zamknięty. Objazd w obydwu kierunkach zostanie wyznaczony ulicami 25 Czerwca i Waryńskiego do Traugutta lub Mickiewicza. Przypominamy, iż cała ulica Wyszyńskiego jest obecnie drogą jednokierunkową. Ruch jest tam możliwy wyłącznie w kierunku ulicy Waryńskiego.

Autobusy komunikacji będą kursowały następująco (w obydwu kierunkach):

- linia 1:   Sienkiewicza, Mickiewicza, Waryńskiego, 25 Czerwca, Żeromskiego;

- linia 3:   Traugutta (od południa), Waryńskiego, 25 Czerwca, Żwirki i Wigury;

- linia 5:   Traugutta (od zachodu), Waryńskiego, 25 Czerwca, Żeromskiego;

- linia 10: Traugutta (od południa), Waryńskiego, 25 Czerwca, Żeromskiego;

- linia 14: Traugutta (od południa), Waryńskiego, 25 Czerwca, Słowackiego;

- linia 15: Sienkiewicza, Mickiewicza, Waryńskiego, 25 Czerwca, Słowackiego;

- linia 19: Traugutta (od południa), Waryńskiego, 25 Czerwca, Słowackiego (powrót: Żeromskiego).

- linia N3: Traugutta (od południa), Waryńskiego, 25 Czerwca, Słowackiego.

Na trasach objazdów będą obowiązywały stałe przystanki 25 Czerwca / Waryńskiego 01 i 02 (w obu kierunkach) oraz przystanki tymczasowe Waryńskiego / Prusa 01 i 02 (w obydwu kierunkach). Dla linii 1 i 15 będzie poza tym obowiązywał przystanek Mickiewicza / Katedra 02 (w kierunku Sienkiewicza). Będzie on wówczas nieczynny dla wszystkich normalnie kursujących tamtędy linii. Nieczynny będzie także przystanek Sienkiewicza / Katedra 03 (w kierunku Piłsudskiego).

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

 

Tags