W opuszczonym budynku na Siennej powstanie Ośrodek Reprezentacyjny WOT. Pieniądze na remont da MON

13 marca 2024

Ministerstwo Obrony Narodowej przekaże pieniądze na modernizację budynku przy ul. Siennej w Radomiu, gdzie swoją siedzibę będzie miał Ośrodek reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej. Goszczący dzisiaj w Radomiu Cezary Tomczyk, wiceszef resortu tłumaczył, że na razie nie wiadomo jaka będzie to kwota.

Wiceminister Tomczyk obiecał pieniądze na remont ośrodka w Radomiu

 

Przypomnijmy: miasto przekaże na rzecz WOT budynek przy ul. Siennej, gdzie kiedyś mieściła się szkoła podstawowa. Proces przekazywania obiektu trwa już od pewnego czasu, a teraz wiceminister Tomczyk zapewnia, że resort przeznaczy na jego kapitalny remont pieniądze.

Minister Tomczyk oglądał nieruchomość przy ul. Siennej razem z prezydentem Radosławem Witkowskim. - ośrodek WOT jest dla naszego miasta bardo ważną instytucją. Instytucja centralną, ale wiążącą Radom z Wojskami Obrony Terytorialnego. Pracujemy nad tym od kilku miesięcy i dziś, mając tak dobrego ambasadora jak minister Cezary Tomczyk, na pewno przyniesie to obopólną korzyść - mówił prezydent Witkowski podczas spotkania z dziennikarzami.

- My, jako kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, bardzo chcemy aby bez względu na to, jakie barwy polityczne reprezentuje dany samorządowiec, żeby wojsko miało wsparcie właśnie w samorządzie. W Radomiu mamy tego idealny przykład, że prezydent wspiera wojsko, przekazuje na rzecz WOT nieruchomość. Chciałbym, aby wszędzie współpraca z samorządem układała się tak, jak tutaj. Uważam, że między wojskiem a samorządem i społeczeństwem trzeba budować symbiozę: wojsko musi móc liczyć na społeczeństwo i odwrotnie - podkreślał Cezary Tomczyk. Minister zadeklarował, że resort obrony przekaże pieniądze na to, aby WOT były w Radomiu i aby taki ośrodek tu powstał. - Obiekt przy ul. Siennej jeśli chodzi o architekturę jest piękny, ale jednocześnie zniszczony i zdewastowany jeśli chodzi o jego substancję. On wymaga generalnego remontu i będziemy się do takiego remontu przymierzać - zadeklarował Tomczyk.

- Zadaniem Wojsk Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie społeczności lokalnej. Nie można tego osiągnąć bez  współpracy z samorządem, a ta w Radomiu zawsze przebiegała wzorowo - mówił płk. Łukasz Baranowski, komendant Ośrodka Reprezentacyjnego WOT w Radomiu, dziękując prezydentowi za przekazanie obiektu przy ul. Siennej na rzecz WOT. - O nasze bezpieczeństwo będzie dbać ponad 200 żołnierzy - dodał płk. Baranowski.

Cezary Tomczyk nie ujawnił, jakiej kwoty przeznaczonej na remont budynku przy Siennej można spodziewać się z MON, wyjaśniając, ze najpierw musi zostać sporządzony kosztorys prac,

bdb

Tags