• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W parku na Obozisku powstaje tężnia solankowa

11 czerwca 2019

Już w lipcu będzie można korzystać z pierwszej w Radomiu tężni solankowej. Powstaje ona w rewitalizowanym parku na Obozisku.

 

 

m_img_6368_1 (Kopiowanie)

 

 

 

– To kolejny etap modernizacji radomskich parków – mówi prezydent Radosław Witkowski. – W zeszłym roku oddaliśmy do użytku park na Michałowie, a teraz dobiega końca rewitalizacja parku na Obozisku. Już w lipcu będzie gotowa tężnia solankowa. To szczególnie cieszy, ponieważ ten projekt zgłosili sami mieszkańcy. W dalszych planach mamy prace w parkach na Gołębiowie i na Południu. Chcemy, by Radom miał jak najwięcej takich miejsc, które będą zielonymi płucami miasta .

Rewitalizacja parku na Obozisku trwa od zeszłego roku. Powstają m.in. nowe place zabaw, skate-park i siłownia. Będą też nowe, oświetlone alejki, ławki i toalety.

– To dzielnica, która się odmładza. W naturalny sposób następuje zmiana pokoleniowa. Stąd konieczność dostosowania wyeksploatowanego parku do potrzeb rodzin z małymi dziećmi. Oczywiście nie zapominamy o osobach starszych, dla których także ma to być atrakcyjne miejsce do odpoczynku – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

kat/UM Radom

Tags

Dodaj komentarz