• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W piątek w Elektrowni zagra JMS Band

6 czerwca 2019

JMS to skrót od Jah Motorcycle Squad. Czemu tak? Ponieważ zespół połączyła miłość do reggae i motocykli. JMS to dziewięć osób, które chcą pokazać, że ich rodzinne miasto Radom jest najbardziej słonecznym miejscem w Polsce. Tak liczny skład to różnorodność muzyczna, bo każdy z członków zespołu miał inną przeszłość związaną z muzyką. Wspólnym mianownikiem jest jednak reggae.

 

 

 

 

 

JMS BAND

Zespół powstał w styczniu 2014 roku. W grudniu 2016 roku został zarejestrowany debiutancki materiał (SP) w postaci trzech utworów: „Babilon runie”, „Pułapki Babilonu” oraz „Rozkładasz ręce”,  do którego w styczniu 2017 roku powstał pierwszy teledysk.

Debiut na dużej scenie miał miejsce w 2016 roku na Międzynarodowym Zlocie Motocyklistów „Gryf Party”. Grupa koncertowała także na znanych i cenionych festiwalach: Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim oraz Reggaenwalde Festival w Darłowie. Kolejne miesiące to głównie koncerty w towarzystwie: Bethel, Tabu, Ras Luta, Oddział Zamknięty, TSA, Carpe Diem, IRA, Reni Jusis, Poparzeni Kawą Trzy, Cleo. W 2018 roku  powstała płyta „Można”! Za nagranie odpowiedzialna była Radomska Szkoła Rocka, a masteringiem zajął się Marcin Limek. Pochodzący z niej utwór „Milicja” został doceniony i ukazał się na składance „Będzie Głośno” wydanej przez Polskie Radio Czwórka, gdzie radomscy muzycy zagrali dla radiowych słuchaczy koncert na żywo.

Obecnie JMS Band występuje w składzie:

Michał Wojnowski – wokal

Albert Tarka – instrumenty klawiszowe

Marcin Rozwadowski – instrumenty klawiszowe

Michał Wróbel – bas

Marcin Wilczyński – gitara

Grzegorz Olewiński – puzon

Damian Czarnecki – trąbka

Aldona Nowińska – instrumenty perkusyjne

Piotr Dusza – perkusja

Koncert odbędzie się w piątek, 7 czerwca, o godz. 20.30 w Cafe Elektrownia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia przy ul. Kopernika 1 w Radomiu.

Wstęp – 10 zł

Ilość miejsc siedzących ograniczona, obowiązuje rezerwacja miejsca pod numerem telefonu: 506 876 851 lub 533 030 431

Fot. z archiwum artystów.

Tags

Jedna odpowiedź do “W piątek w Elektrowni zagra JMS Band”

Dodaj komentarz