Reklama

W Radomiu będzie protest rolników. Trzeba się liczyć ze znacznymi utrudnieniami w ruchu i opóźnieniami autobusów

7 lutego 2024

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku ze zgromadzeniem publicznym w piątek, 9 lutego w godzinach około 10-16 mogą występować tymczasowe utrudnienia w ruchu kołowym oraz w kursowaniu autobusów w zachodniej części Radomia.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Zgromadzenie w ramach protestu rolników indywidualnych przeciw pogarszającej się sytuacji ekonomicznej branży rolnej rozpocznie się w punkcie kontrolnym Inspekcji Transportu Drogowego przy ulicy NSZZ Solidarność (u zbiegu z ulicą Olszynową). Kolumna uczestników zgromadzenia (organizator zapowiada, że będzie to maksymalnie 300 osób) przejedzie ulicami NSZZ Solidarność, Kielecką i Czarnieckiego do ronda Narodowych Sił Zbrojnych, po czym tą samą trasą wróci do miejsca rozpoczęcia protestu, tzn. do punktu kontrolnego ITD na Koziej Górze.

Podczas zgromadzenia mogą występować znaczne utrudnienia w ruchu kołowym na Koziej Górze, Halinowie, Zamłyniu, Wacynie, Kapturze, Koniówce i Michałowie. Może ono poza tym spowodować ewentualne opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej linii 2, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15, 21, 25 i 26. Nie są przewidywane żadne objazdy, chyba że protest przyjmie formę blokady ruchu - wówczas policja może czasowo zamknąć wybrany odcinek.

Dane o ewentualnych opóźnieniach i lokalizacji poszczególnych autobusów miejskich można na bieżąco śledzić na stronie rkm.mzdik.radom.pl i w bezpłatnej aplikacji myBus. MZDiK prosi pasażerów o uwzględnienie możliwych utrudnień w kursowaniu autobusów miejskich podczas planowania podróży w powyższym okresie.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w okolicach przejazdu, a także o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tej części Radomia.

Organizatorem zgromadzenia publicznego jest osoba prywatna.

 

Tags