W Radomiu będzie śniadanie wielkanocne dla samotnych

16 lutego 2020

Nawet 350 osób będzie mogło zjeść wielkanocne śniadanie wspólnie z innymi samotnymi, które przygotowuje w Radomiu Fundacja Droga Życia. Organizatorzy liczą na pomoc sponsorów i wolontariuszy, którzy wesprą inicjatywę.

 
Nawet 350 osób będzie mogło zjeść wielkanocne śniadanie wspólnie z innymi samotnymi, które przygotowuje w Radomiu Fundacja Droga Życia. Organizatorzy liczą na pomoc sponsorów i wolontariuszy, którzy wesprą inicjatywę.

Zapraszają: Zbigniew Ciesielski (z lewej) i Jerzy Zawodnik

  To trzecie takie wielkanocne spotkanie w Radomiu, a szóste wliczając organizowane przez tę samą fundacje wieczory wigilijne. - Bardzo cieszymy się z tej inicjatywy i już dzisiaj zapraszamy samotnych radomian. Dobrze, że jest takie miejsce, jest taki organizator, który zapewnia miłą atmosferę w dniu, kiedy potrzebujemy bliskości - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Jednocześnie apeluje do ludzi dobrej woli aby przekazywali produkcji niezbędne do przygotowania wielkanocnego śniadania. - Tak, aby było ono obfite i smaczne - dodaje wiceprezydent. - W święta najbardziej odczuwamy samotność. Dlatego organizujemy te spotkania w dni świąteczne, kiedy to odczucie samotności nam najbardziej doskwiera - mówi Zbigniew Ciesielski z Fundacji Droga Życia. Zaznacza, że ważne jest, aby w tym dniu ludzie siedli przy sobie i mogli z innymi porozmawiać. - To wspaniałe, jeśli człowiek człowiekowi w praktyczny sposób może pomóc. To wspaniałe, kiedy uczestnicy podchodzą do mnie i dziękują. To wielka satysfakcja, nawet gdy pomoże się jednej osobie - zaznacza. Śniadanie odbędzie się 12 kwietnia o godz. 9 (wejść będzie można nieco wcześniej )w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Kościuszki. Spotkanie przeznaczone jest nie tylko dla biednych, ale właśnie dla - z różnych powodów - samotnych. - Będą oczywiście świąteczne potrawy, prawdopodobnie wystąpi, jak poprzednio, chór katedralny, rozmawiamy z zespołem, który zaprezentuje misterium paschalne - zapowiada Zbigniew Ciesielski. Na stronie Fundacji Droga Życia (także na FB) pojawią się informacje, w jaki sposób można wesprzeć organizacje śniadania. Zainteresowani mogą również dzwonić pod nr telefonu 608 487 904. bdb
Tags