• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W Radomiu jest około 30 miejsc koczowania bezdomnych. Pomoże im patrol medyczny

29 października 2019

Po raz pierwszy tej jesieni na ulice Radomia wyjechał dzisiaj patrol medyczny, którego zadaniem jest udzielanie pomocy osobom bezdomnym. W jego skład wchodzą wolontariusze Caritas, ratownicy medyczni oraz strażnicy miejscy.

 

Screenshot_2019-10-29 Niosą pomoc bezdomnym

 

Patrol będzie regularnie odwiedzał miejsca, w których koczują bezdomni. Z danych Straży Miejskiej wynika, że w Radomiu takich miejsc jest około trzydziestu. – To kontynuacja akcji rozpoczętej w zeszłym roku. Te działania przynoszą efekty. Niestety w naszym mieście są osoby bezdomne, które nie chcą skorzystać z naszej pomocy, choćby z noclegowni, a często ich stan zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Nie chcemy takich osób pozostawiać samych sobie – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Patrol będzie wyjeżdżał raz na dwa tygodnie, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie docierał do potrzebujących częściej. Za każdym razem będzie wyposażony w niezbędny sprzęt, środki medyczne. Ratownicy będą badali bezdomnych, a w razie potrzeby udzielą im doraźnej pomocy, albo skierują do lekarza.

Źródło: UM Radom, fot. Anna Wróblewska/UM Radom

Tags

Dodaj komentarz