Reklama

W radomskim ratuszu będzie czwarty wiceprezydent. Radosław Witkowski powoła Łukasza Molendę na dwa miesiące

1 lutego 2024

Łukasz Molenda, polityk Polski 2050 będzie czwartym wiceprezydentem Radomia. – Nie chcemy tracić czasu i już teraz zamierzamy korzystać ze współpracy z ministerstwami kierowanymi przez partię Szymona Hołowni – tłumaczy decyzję prezydent Radosław Witkowski. Nowa osoba w kolegium prezydenckim ma się zajmować m.in. pozyskiwaniem funduszy unijnych.

 

Łukasz Molenda będzie czwartym wiceprezydentem (fot. Facebook)

 

O tej personalnej decyzji prezydent Witkowski poinformował na antenie lokalnego radia. - Nie możemy marnować czasu, jeśli dziś kluczowymi ministrami w rządzie premiera Tuska są politycy Polski 2020 Szymona Hołownio, to ja nie chcę czekać na wybory i kampanię wyborczą i zaczynać realizację nowych projektów w maju, czerwcu, a może i później. Doszedłem do wniosku, że warto to skonsumować na rzecz naszego miasta i naszych mieszkańców teraz, stąd moje ustalenia, że polityk wskazany przez Polskę 2050 obejmie wakujące stanowisko i rozpocznie już za kilka dni pracę na rzecz Radomia - tłumaczył prezydent Radomia. Jego zdaniem, jest to bardzo dobre rozwiązanie, praktyczne i "może nam przysporzyć tylko dobrych rzeczy".

Witkowski zaprzeczył, że powołanie Molendy było warunkiem poparcia kandydatury  prezydenta w wyborach samorządowych przez partię Hołowni. - Jestem prezydentem od dziewięciu lat i wiem, co jest dobre dla miasta i poza deklaracją współpracy należy ją też przekuć w działania, a działania mogą wykonywać kompetentni ludzie zajmujący stanowiska, stąd nasza wspólna decyzja, moja i Polski 2050 - wyjaśniał.

Według Radosława Witkowskiego, nie ma żadnego znaczenia, że Molenda zostanie powołany w lutym, na dwa miesiące przed wyborami. - Nie mamy czasu, aby go marnować - powtórzył. Dodał, że już teraz chce korzystać ze współpracy z ministerstwami kierowanymi przez Polskę 2050.

Do kompetencji nowego wiceprezydenta będzie należeć ochrona środowiska i pozyskiwanie funduszy unijnych.

Łukasz Molenda jest wieloletnim nauczycielem, zastępcą kierownika Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu, zajmował się również dziennikarstwem.

Przypomnijmy: wczoraj ogłoszono zawiązanie się koalicji partii i ugrupowań (KO, PSL, Polska 2050, Nowa Lewica, Bezpartyjni Radomianie), która wystawi w wyborach samorządowych wspólne listy kandydatów.

bdb

Tags