W rocznicę odzyskania niepodległości

19 listopada 2007
Uroczystości z okazji 89 rocznicy odzyskania niepodległości odbędą się w najbliższą niedzielę na Rynku, Pl. Konstytucji i w katedrze. Uroczystości mają zawsze ciekawą oprawę


Uroczyści rozpoczną się o godz. 16 przy Pomniku Czynu Legionowego, tam również zostaną  wręczone odznaczenia i odbędzie sie apel pamięci. O godz. 16.40 w widowisku muzyczno-patriotycznym zaprezentuje się młodzież z Radomskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej. O godz. 17 uczestnicy wyruszą ulicami Rwańską i Żeromskiego na Plac Konstytucji 3 Maja, gdzie złożą kwiaty przy Pomniku - Grobie Nieznanego Żołnierza, a następnie przejdą Parkiem Kościuszki do katedry. Tam po mszy o godz. 19 w widowisku słowno-muzycznym "Polska, która nigdy nie zginęła" wystąpią artyści z Teatru Wielkiego w Łodzi.

Natomiast 17 bm. (sobota) o god.16 w Resursie uczniowie III LO im. Dionizego Czachowskiego pokażą spektakl historyczno-literacki "Kamienie mówić będą", w którym przypomną postaci absolwentek gimnazjum żeńskiego im. Marii Gajl (poprzedniczki "Czachowskiego").