• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W sobotę przejazd rolkarzy, a w niedzielę rowerzystów, może spowodować utrudnienia w ruchu

5 kwietnia 2019

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z nocnym przejazdem rolkarzy, w sobotę, w godz. około 19-22 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu i w komunikacji z Żakowic na Gołębiów II i z powrotem, natomiast w związku z planowanym przejazdem rowerzystów w niedzielę, 7 kwietnia, w godz. około 10.30-11 – na Glinicach i Długojowie Górnym.

 

Fot. zdjęcie ilustracyjne

Fot. zdjęcie ilustracyjne

 

Przejazd rolkarzy (od około 60 do 150 uczestników według zapowiedzi organizatorów) odbędzie się pod nadzorem policji od parkingu sklepu E. Leclerc ulicami Toruńską, Wierzbicką, Łukasika, 1905 Roku, Kościuszki, Narutowicza, Traugutta, Beliny-Prażmowskiego, 25 Czerwca, Żeromskiego (w tym jezdnią wzdłuż wiaduktu), Szklaną, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Paderewskiego, Sempołowskiej, Rapackiego, Chrobrego, Pileckiego, Kelles-Krauza, plac Jagielloński (około 20-minutowa przerwa), Kelles-Krauza, Pileckiego, Struga, Kelles-Krauza, Malczewskiego, Reja, Limanowskiego i Toruńską – ponownie na parking sklepu E. Leclerc.

Przejazd może spowodować utrudnienia w ruchu kołowym (uczestnicy będą zajmować maksymalnie dwa pasy ruchu w jednym kierunku) i kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów wszystkich linii.

Natomiast niedzielna kolumna rowerzystów ruszy z parkingu Galerii Feniks przy alei Grzecznarowskiego, po czym – pod nadzorem policji – przejedzie przez ulice: Białą, Grzecznarowskiego, Słowackiego i Skaryszewską w kierunku Małęczyna Starego. MZDiK nie odpowiada za ewentualne decyzje organizatorów o zmianach (podana powyżej trasa jest zgodna z wydaną decyzją). Przejazd może także spowodować chwilowe zakłócenia w kursowaniu autobusów miejskich linii 2, 11, 15, 19, 21 i 24.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących tam ruchem lub – w miarę możliwości – o omijanie tego rejonu miasta.

.

Tags

Dodaj komentarz