W teatrze, na koncercie, pod gwiazdami

29 grudnia 2007
Luksusowy lokal, zabawa w gronie znajomych w domu, a może zupełnie inny sposób przywitania Nowego Roku? W Radomiu chyba po raz pierwszy od lat jest kilka takich możliwości. Tak bawiliśmy się rok temu


Na sylwestrowe przedstawienie „Mayday” Ray'a Cooney'a w reżyserii Andrzeja Zaorskiego zaprasza Teatr Powszechny. To propozycja dla tych, którzy chcą tego wieczoru się pośmiać.  - To najlepsza komedia na świecie. Opowiada o tym jak główny bohater, Jan Kowalski, w jednym mieście ma dwie żony. Prawda zaczyna wychodzić na jaw, a każde kłamstwo rodzi następne. Miejsce akcji reżyser przeniósł do Radomia, do znanych wszystkim realiów miasta. Będzie naprawdę śmiesznie! – zapewnia Jolanta Karłub z działu promocji teatru.
Główne role zagrają: Joanna Jędrzejek, Marta Szmigielska i Jarosław Rabenda.

Początek sylwestrowego teatralnego wieczoru o godz. 18.

Nie tylko sympatycy muzyki poważnej mogą wybrać się do sali koncertowej. Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza na wieczór sylwestrowy w stylu wiedeńskim. Wypełnią go przeboje operetkowe i musicalowe oraz najpopularniejsze walce i polki Jana Straussa w wykonaniu Agnieszki Mazur-Świder, Piotra Kowalczyka - solistów Opery Śląskiej w Bytomiu oraz Radomskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Macieja Żółtowskiego, która na tę okazję przekształci się w wiedeńską orkiestrę salonową. Po koncercie - lampka szampana z muzykami. Koncert rozpocznie się o godz. 18.

Sylwestrowy wieczór przygotowuje także kino Helios. O godz. 19.30 odbędzie się projekcja polskiej komedii romantycznej "Jeszcze raz", a o godz. 21.30 "P.S. Kocham Cię". Po ostanim seansie widzowie będą mogli  wypić lampkę szampana. Dla wszystkich gości organizatorzy przygotowali także nagrody i niespodzianki.

Na zabawę, która już po raz dziesiąty z rzędu odbędzie się na Placu Jagiellońskim może przyjść każdy. Wystarczy dobry humor i ciepłe ubranie. Na początek o dobrą zabawę zadba DJ Jaro, który zaserwuje dużą dawkę muzyki tanecznej. Po godz. 22 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - zespół Akcent, który zmieni muzyczne klimaty na disco polo. W przerwach zaplanowano konkursy i zabawy dla publiczności. -  Kilka minut przed północą życzenia radomianom złoży prezydent  Andrzej Kosztowniak, a później odbędzie się pokaz sztucznych ogni - informuje rzeczniczka magistratu Katarzyna Piechota.

Imprezę pod gwiazdami zakończy dyskoteka, która ma potrwać do godziny 1.30.