• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W teatrze, na koncercie, pod gwiazdami

29 grudnia 2007
Luksusowy lokal, zabawa w gronie znajomych w domu, a może zupełnie inny sposób przywitania Nowego Roku? W Radomiu chyba po raz pierwszy od lat jest kilka takich możliwości. Tak bawiliśmy się rok temu


Na sylwestrowe przedstawienie „Mayday” Ray'a Cooney'a w reżyserii Andrzeja Zaorskiego zaprasza Teatr Powszechny. To propozycja dla tych, którzy chcą tego wieczoru się pośmiać.  - To najlepsza komedia na świecie. Opowiada o tym jak główny bohater, Jan Kowalski, w jednym mieście ma dwie żony. Prawda zaczyna wychodzić na jaw, a każde kłamstwo rodzi następne. Miejsce akcji reżyser przeniósł do Radomia, do znanych wszystkim realiów miasta. Będzie naprawdę śmiesznie! – zapewnia Jolanta Karłub z działu promocji teatru.
Główne role zagrają: Joanna Jędrzejek, Marta Szmigielska i Jarosław Rabenda.

Początek sylwestrowego teatralnego wieczoru o godz. 18.

Nie tylko sympatycy muzyki poważnej mogą wybrać się do sali koncertowej. Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza na wieczór sylwestrowy w stylu wiedeńskim. Wypełnią go przeboje operetkowe i musicalowe oraz najpopularniejsze walce i polki Jana Straussa w wykonaniu Agnieszki Mazur-Świder, Piotra Kowalczyka - solistów Opery Śląskiej w Bytomiu oraz Radomskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Macieja Żółtowskiego, która na tę okazję przekształci się w wiedeńską orkiestrę salonową. Po koncercie - lampka szampana z muzykami. Koncert rozpocznie się o godz. 18.

Sylwestrowy wieczór przygotowuje także kino Helios. O godz. 19.30 odbędzie się projekcja polskiej komedii romantycznej "Jeszcze raz", a o godz. 21.30 "P.S. Kocham Cię". Po ostanim seansie widzowie będą mogli  wypić lampkę szampana. Dla wszystkich gości organizatorzy przygotowali także nagrody i niespodzianki.

Na zabawę, która już po raz dziesiąty z rzędu odbędzie się na Placu Jagiellońskim może przyjść każdy. Wystarczy dobry humor i ciepłe ubranie. Na początek o dobrą zabawę zadba DJ Jaro, który zaserwuje dużą dawkę muzyki tanecznej. Po godz. 22 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - zespół Akcent, który zmieni muzyczne klimaty na disco polo. W przerwach zaplanowano konkursy i zabawy dla publiczności. -  Kilka minut przed północą życzenia radomianom złoży prezydent  Andrzej Kosztowniak, a później odbędzie się pokaz sztucznych ogni - informuje rzeczniczka magistratu Katarzyna Piechota.

Imprezę pod gwiazdami zakończy dyskoteka, która ma potrwać do godziny 1.30. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *