W wypadku zginęła była posłanka Lucyna Wiśniewska. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko sprawcy

30 maja 2023

Jechał DK9 z prędkością około 150 km/h, rozpoczął wyprzedzanie innego pojazdu tuż przed skrzyżowaniem dróg w miejscu, gdzie znajdowała się podwójna linia ciągła. I wtedy jego volvo zderzyło się z mercedesem Lucyny Wiśniewskiej. Dyrektorka radomskiego sanepidu i była posłanka zmarła. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko sprawcy tragicznego wypadku.

 

W wypadki zginęła była posłanka Lucyna Wiśniewska (fot. OSP Bujak)

 

Akt dotyczy 59-letniego mieszkańca Opatowa i wydarzenia z października 2022 r. - Wtedy to na drodze krajowej w Modrzejowicach doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: marki Volvo i Mercedes, a  tym drugim kierowała Lucyna Wiśniewska, która w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Przeprowadzone śledztwo, a w szczególności opinia biegłego w zakresie ruchu drogowego wykazała, że bezpośrednią przyczyną wypadku było naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez kierującego samochodem marki Volvo. Przede wszystkim jechał on z nadmierna prędkością, którą biegły wyliczył na około 151 km/h, jak też podejmując niedozwolony manewr, bowiem rozpoczął on wyprzedzanie innego pojazdu tuż przed skrzyżowaniem dróg w miejscu, gdzie znajdowało się poziome oznakowanie w postaci podwójnej linii ciągłej. I te dwie przesłanki spowodowały, że doszło do wypadku - wyjaśnia Agnieszka Borkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Jak dodaje, podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia, w których przedstawił swoją wersję przebiegu wypadku.

Mężczyzna podczas zdarzenia był trzeźwy, nie był dotąd karany. Po wypadku prokurator zatrzymał mieszkańcowi Opatowa uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przestępstwo zarzucane 59-latkowi określone w artykule 177, par. 2 Kodeksu karnego zagrożone jest karą od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Sprawę będzie rozpatrywał Sąd Rejonowy w Radomiu.

bdb

Tags