• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Walentynkowy koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej. „Czułość, czyli kocham cię, życie”

11 lutego 2021

Radomska Orkiestra Kameralna – jak podkreśla „z radością” – zaprasza w najbliższą sobotę, 13 lutego o godz. 18 wszystkich zakochanych i nie tylko na Koncert Walentynkowy, pt. „Czułość, czyli kocham cię życie”.

 

Iza Połońska

 

- Czy może być lepszy prezent walentynowy i sposób na uczczenie tego święta miłości niż koncert na żywo? Mamy nadzieję, że odpowiedź jest tylko jedna: nie. Tym bardziej, że w programie koncertu są najpiękniejsze polskie piosenki - zapowiada Agnieszka Stanicka z biura koncertowego ROK.

„Czułość” - najnowszy projekt Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego to koncert złożony z najpiękniejszych i dotykających najczulszych strun polskich piosenek. Inspiracją okazała się piosenka autorstwa Magdy Czapińskiej i Seweryna Krajewskiego "Co to jest czułość", którą wokalistka wykonuje od ponad dwóch lat jako jeden z bisów na swoich koncertach symfonicznych i kameralnych. Podczas koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie piosenki: "Jeszcze w zielone gramy", "La valse du mal", "Nim wstanie dzień", "Lubię być szczęśliwa" czy "Małgośka" i "Kocham cię życie!". 

- W czasie tzw. lockdownu zmuszeni niejako zostaliśmy wszyscy, by zajrzeć głęboko do swojego wnętrza. W wielu przypadkach okazało się, iż największym bogactwem jest dla nas  "drugi Ktoś". Człowiek obok Człowieka. Dlatego kiedy Filharmonia Łódzka poprosiła nas o przygotowanie koncertu w pustej sali, by dać znać publiczności, że jesteśmy, chcemy grać, śpiewać, być w muzyce - powstał ten projekt, jako przypomnienie najważniejszej umiejętności w budowaniu międzyludzkich relacji - umiejętności okazywania uczuć - wyjaśnia artystka.

Iza Połońska na swoich koncertach gromadzi pełne sale słuchaczy. Znane melodie, piękny głos wokalistki oraz wspaniali muzycy Radomskiej Orkiestry Kameralnej to przepis na spędzenie wyjątkowego wieczoru walentynkowego. Bilety w cenie 25 i 20 zł można nabyć w kasie ROK oraz przez iternet. 

- Bardzo cieszymy się, że w końcu możemy Was zaprosić i ugościć najlepiej jak potrafimy. Granie dla pustej widowni jest dla nas bardzo smutne i trudne. Dołożymy wszelkich starań, żeby zapewnić publiczności bezpieczeństwo podczas koncertu. Przygotowaliśmy 10 punktów do dezynfekcji rąk, na sali obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, a co drugie miejsce wyłączone jest z użytkowania - podkreśla Agnieszka Stanicka.

Fot. Materiały prasowe/ROK Radom

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *