Weekend w Amfiteatrze. Talk show Anny Popek, Teatr dla Dorosłych i wystawa fotograficzna

18 listopada 2022

MOK Amfiteatr zaprasza na weekendowe wydarzenia: Na Widelcu. Talk-Show z Anną Popek – dzisiaj, 18 listopada o godz.18, spektakl Teatru dla Dorosłych  – sobota, 19 listopada, godz. 19 i wystawę fotograficzną – sobota, 19 listopada, o godz. 19.30.

 

Anna Popek (fot. Materiały prasowe MOK "Elektrownia")

 

W kolejnym odcinku talk show pt." Pomiędzy biznesem a szczęściem" gościem Anny Popek będzie Iwona Paszkiewicz. Przedsiębiorczyni, prezeska Fundacji followMe, laureatka nagrody Kobieta Przedsiębiorcza, Przewodnicząca Forum Rady Dialogu Społecznego Business Centre Club, odznaczona odznaką honorową przez Rzecznika Praw Dziecka za zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Rozmowa będzie o szczęściu. Czym jest, jak je osiągnąć, jak żyć i działać, by być szczęśliwym? Gdzie szukać motywacji, jak przygotować się na zmiany, co jest w życiu ważne?

Iwona Paszkiewicz od lat wraz z mężem prowadzi dynamicznie rozwijającą się firmę, zarządzając ponad 200-osobowym zespołem. Jest kobietą energiczną, uśmiechniętą, zawsze skorą do działania. Silnie zaangażowaną w działalność charytatywną. Pomaganie jest jej ogromną pasją. Pomysłodawczyni budowy Terapeutycznych Ogrodów Zmysłów przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hucie, wspiera w rozwoju kobiety. Swoją wiedzą, pasją, doświadczeniem i energią chętnie dzieli się z innymi. O sobie mówi tak: "Jednym wystarczy życie tu i teraz, nie mają zbytnich wymagań, inni, tak jak ja, szukają coraz to nowych wyzwań do rozwoju. Żeby nie zapleśnieć ciągle poszukuję ścieżek rozwoju, motywacji i inspiracji."

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Tylko dla dorosłych

Teatr dla Dorosłych pokaże spektakl „Czego dusza zapragnie...".

Co ma począć dusza, gdy dostanie się do raju, a tam na powitanie trzeba wypełnić obiegówkę? Spektakl, który powstał na podstawie satyrycznych utworów scenicznych autorstwa Jerzego Andrzeja Masłowskiego i Andrzeja Pilipiuka, to przewrotna komedia z nieoczekiwanym finałem odsłaniająca zaskakujące kulisy życia wiecznego w raju, który znacznie odbiega od ogólnie przyjętych wyobrażeń.

Teatr Dojrzały powstał w 2017 roku. Od początku swej działalności związany z Amfiteatrem. Zgodnie z nazwą jest to grupa dorosłych ludzi chcących twórczo i niebanalnie spędzić część swojego wolnego czasu. Oprócz pracy nad bieżącym spektaklem, zespół doskonali umiejętności aktorskie podczas zajęć warsztatowych oraz poszerza wiedzę o teatrze i jego historii. Pracą grupy teatralnej kieruje Dominik Wendołowski, który reżyseruje także najnowszy spektakl.

Wstęp wolny.Liczba miejsc ograniczona.

Mleczna z klimatem

To poplenerowa wystawa fotografii "Mleczna z klimatem", która jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji podsumowującej zrealizowany w Radomiu projekt Liferadomklima-pl „Adaptacja do zmian klimatu poprzez zrównoważoną gospodarkę wodą w przestrzeni miejskiej Radomia" .

Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas spaceru edukacyjnego, który odbył się w końcu sierpnia "Zobacz wydarzenie". Uczestnicy spaceru wysłuchali opowieści o bogactwie przyrodniczym Doliny Rzeki Mlecznej oraz o realizowanych w Radomiu inwestycjach wspomagających adaptację miasta do zmian klimatu. Spacer był okazją do utrwalenia piękna przyrody wokół Rzeki Mlecznej.

Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia wykonane przez członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego: Małgorzatę Budzisz, Wandę Gotkiewicz, Magdalenę Okrój, Teresę Okrój, Barbarę Polakowską, Monikę Rusin-Szatan, Szymona Wykrotę.

Tags