• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Weekend w muszli parkowej. Kino i koncert Alebrto Amato

24 lipca 2020

Kino letnie i koncert – na dwa weekendowe wieczory do muszli w parku Kościuszki zaprasza Łaźnia. Dzisiaj, 24 lipca, po zmroku, około godz. 21 widzowie obejrzą „Forresta Gumpa”, w niedzielę, o godz. 17 największe włoskie przeboje zaśpiewa Alberto Amato.

 

Fot. Łaźnia

Fot. Łaźnia

 

To będzie trzeci, ostatni pokaz z cyklu plenerowego „Lipiec z Tomem Hanksem”. Scenariusz fabuły  filmu w reżyserii Roberta Zemeckisa został oparty na powieści o tym samym tytule Winstona Grooma. W tytułową rolę wcielił się tu Tom Hanks. Dochody ze sprzedaży biletów kinowych przyniosły twórcom potężne zyski finansowe. Na całym świecie film zarobił ponad 677 mln dolarów.

„Forrest Gump” to romantyczna historia, w której Tom Hanks wcielił się w tytułową postać – nierozgarniętego młodego człowieka o wielkim sercu i zdolności do odnajdywania się w największych wydarzeniach w historii USA, począwszy od swego dzieciństwa w latach 50. Po tym, jak staje się gwiazdą footballu, odznaczonym bohaterem wojennym i odnoszącym sukcesy biznesmenem, główny bohater zyskuje status osobistości, lecz nigdy nie rezygnuje z poszukiwania tego, co dla niego najważniejsze – miłości swej przyjaciółki, Jenny Curran.

Z cyklu Letni muszli szum: Alberto Amati – największe włoskie przeboje

Alberto Amati odkrył zamiłowanie do śpiewu uczęszczając do konserwatorium im. Giuseppe Verdi w Ravennie. Chodził do klasy fortepianu ale po jakimś czasie uznał, że to nie fortepian jest mu dany, tylko właśnie śpiew. Alberto brał udział w różnych imprezach artystycznych, konkursach i festiwalach piosenki, współpracował ze studiem nagrań Vallemania Recording Studio, występował we włoskiej telewizji Tele San Marino, Video Regione, Rete1 Faenza. Użyczał głosu w spotach radiowych i telewizyjnych, wystąpił w kilku włoskich produkcjach filmowych. Przyjechał do Polski w maju 2011 i szybko się zadomowił, ponieważ okazało się, że Polacy nie tylko lubią słuchać włoskiej muzyki, ale też potrafią się przy włoskich szlagierach dobrze bawić. Muzyka, jaką proponuje, to przeboje włoskie i światowe od lat 50. do współczesnych. (por. albertoamati.pl)

Alberto Amati już występował w radomskiej muszli koncertowej, a entuzjastyczna reakcja publiczności zasugerowała, że te gorące emocje należy powtórzyć, co niniejszym czynimy zapraszając na niedzielny koncert.

kat

Tags

Dodaj komentarz