Więcej (od)blasku

3 listopada 2007
Są teraz bardziej widoczne, bo mają więcej odblaskowych elementów. Na razie takie "wzmocnione" znaki znalazły się przy niektórych przejściach dla pieszych na "siódemce". Będą bardziej widoczne

Znaki przy wybranych przejściach dla pieszych na trasie nr 7 przebiegającej przez Radom zostały dodatkowo oznakowane dzisiaj. -  Słupki pod znakami zostały pokryte odblaskową folią w biało-niebieskie pasy. Poprawi to bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, głównie pieszych, bo znaki widoczne są z dużo większej odległości nawet w nocy i we mgle - tłumaczy Rafał Sułecki z zespołu prasowego KWP w Radomiu. 

Do dodatkowych oznaczeń policjanci ruchu drogowego wytypowali przejścia, na których najczęściej dochodzi do potrąceń przechodniów. Kolejne znaki mają się pojawić w najbliższym czasie.

Podobne rozwiązanie zastosowano już m.in. w Szczecinie, a jako pierwsza zrobiła to Szwecja.

W 2006 r. w wypadkach z udziałem pieszych w województwie mazowieckim zginęło 179 osób, a 878 zostało rannych. Piesi stanowią najliczniejsza grupę niechronionych uczestników ruchu drogowego. W 2006 roku spowodowali 487 wypadków, w których zginęły 94 osoby.