• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Więcej pieniędzy na lotnisko

12 czerwca 2007
Spółka akcyjna Port Lotniczy Radom jest bogatsza. Radni zdecydowali o podniesieniu jej kapitału zakładowego o 12 mln zł.

Prezydent wystąpił do Rady  Miejskiej z takim wnioskiem, ponieważ jego zdaniem "dokapitalizowanie spółki znacznie poprawi jej wizerunek i uwiarygodni w rozmowach z potencjalnymi partnerami, co ma ogromne znaczenie dla powodzenia całego przedsięwzięcia". Radni w zdecydowanej większości podzielili stanowisko magistratu, podkreślając, że budowa lotniska w Radomiu to ogromna szansa rozwoju miasta (Krzysztof Sońta, Jakub Kluziński). Pytania, które kierowali do prezydenta dotryczyły szczegółów związanych z finansowaniem inwestycji. Wiceprezydent Radomia Robert Skiba wyjaśniał, że lonisko będzie reazlizowane etapami. - Decyzja o dokapitalizowaniu spółki to początek drogi, bo sama inwestycja ma kosztować ponad 370 mln zł. - wyjaśniał. - Prezydent Kosztowniak spotkał się w zeszłym tygodniu z marszałkiem Struzikiem i ten zadeklarował finansowy udział samorządu Mazowsza w spółce. Toczą się również rozmowy z Ministerstwem Obrony Narodowej w sprawie przekazania gminie 20 hektarów gruntów na Sadkowie, które są w dyspozycji wojska.

Teraz kapitał zakładowy spółki Port Lotniczy Radom wynosi 500 tys. zł. Aby faktycznie dokapitalizować spółkę gmina musi zaciągnąć kredyt bankowy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *