• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Wieczór z kulturą” w Warce. Muzeum im. Pułaskiego zaprasza na koncert o Krzysztofie Baczyńskim

25 listopada 2021

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza w czwartek, 26 listopada o godz. 19 na XXV koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. W programie recital „Baczyński. Nie tylko Elegia’’, który składa się z 13 nowych kompozycji autorstwa Marcina Nierubca do tekstów poety.

 

fot. Materiały prasowe/Muzeum im., K. Pułaskiego w Warce

 

Wykonawcy to Grzegorz Wilk - śpiew, słowo mówione, Marcin Riege - fortepian.

Jak zapewniają organizatorzy "koncert jest bezsprzecznie rewelacyjny, nowatorski, przystępny dla każdego, co potwierdza piosenka singlowa: „Elegia o… chłopcu polskim”". Koncert ma przybliżyć postać Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, nie tylko jako żołnierza, powstańca, ale przede wszystkim jako młodego, kochającego chłopaka.  Pokazuje poetę jako bohatera współczesnych czasów.

Repertuar oprócz "Elegii o chłopcu polskim", "Pocałunku", "Żyjemy na dnie ciała", czyli pieśni ukazujących oblicza wojny prezentuje także wielobarwne poezje miłosne. Nie czyni z niego idola, ale dzięki zawartym treściom jego poezji, przekazuje wartości ponadczasowe, uniwersalne, jak miłość do kobiety, miłość do Ojczyzny, miłość do przyrody, miłość do Boga.

Bilety na koncert w cenie 55 zł można nabyć przez internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl  lub kupić w kasie muzeum. Informacja tel. 48/667 20 20

Ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca rezerwujemy wg kolejności zgłoszeń.

 

 

Tags