Wieczorny przejazd rolkarzy. Mogą wystąpić okresowe utrudnienia w ruchu

20 maja 2022

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejazdem grupy rolkarzy (Nightskating), w sobotę, 21 maja  w godzinach około 18-20 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym oraz w komunikacji miejskiej.

 

fot. Zarolkujemy Radom/Facebook

 

Przejazd rolkarzy (według zapowiedzi organizatorów będzie to maksymalnie 150 uczestników) rozpocznie się przed marketem E. Leclerc na Żakowicach. Następnie uczestnicy przejadą pod nadzorem funkcjonariuszy policji i Straży Miejskiej ulicami: Toruńską, Wierzbicką, Łukasika, 1905 Roku, Młodzianowską (przez wiadukt nad torami), Pallotyńską, Jana Pawła II, Cymerysa-Kwiatkowskiego, Konopnickiej, Owocową, Słowackiego, aleją Grzecznarowskiego, Dowkontta, Kościuszki, Narutowicza, Traugutta, Waryńskiego, 25 Czerwca, Kelles-Krauza, Pileckiego, Struga, Kelles-Krauza, Malczewskiego, Warszawską, Szarych Szeregów, Mireckiego, Limanowskiego oraz Toruńską - ponownie do parkingu marketu E. Leclerc.

Przejazd może spowodować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym (uczestnicy będą zajmować maksymalnie dwa pasy ruchu w jednym kierunku) i kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich na wszystkich liniach.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu miasta. Organizatorzy cyklicznego zgromadzenia pod nazwą Nightskating dysponują poza tym dobrze zorganizowaną własną służbą porządkową w odblaskowych kamizelkach.

Tags