Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Radomiu. Pobiliśmy kolejny rekord!

29 stycznia 2024

Rekord jest, choć nie o wynik przede wszystkim grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po ostatecznym zliczeniu zawartości puszek okazało się, że jest w nich ponad 531 tys. zł! To o 13 tys. więcej. niż w roku ubiegłym.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

A to jeszcze przecież nie wszystko, bo do ogromnej sumy doliczone zostaną kolejne: trwają jeszcze liczne licytacje, nadal można "wrzucać" pieniądze do e-skarbonek.

Finał WOŚP, podobnie jak w poprzednich latach, zorganizowała Komenda Hufca ZHP Radom-Miasto. Kulminacyjnym punktem było światełko do nieba.

– Serdecznie dziękuję całemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wolontariuszom i wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć Orkiestrę. Warto pamiętać, że pieniądze, które co roku zbieramy, wracają do naszego miasta. Wartość sprzętu jaki trafił do naszego szpitala jest większa, niż kwota jaką w ciągu tych 32 lat udało się zgromadzić. To pokazuje, że warto być członkiem tej wielkiej orkiestrowej rodziny. Jest jednak coś jeszcze ważniejszego niż pieniądze. Przy okazji takich charytatywnych akcji pokazujemy naszą piękną wspólnotę, i że mamy wielkie serca – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Prezydent też został rekordzistą. W jego puszcze znalazło się ponad 8 tys. zł.

kat

Tags