Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Radomiu. Zbierali, grali, biegali, myli okna, tańczyli

28 stycznia 2024

Oj, działo się działo dzisiaj w Radomiu! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w Galerii Słonecznej, w Kamienicy Deskurów, na Rynku. Wolontariusze – w liczbie około 340 – w akcji, puszki coraz cięższe. Do godz. 19 kwestujący na ulicach miasta zebrali około 180 tys. zł.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

Bardzo różne formy przybrały wydarzenia tegorocznego finału WOŚP. Z samego rana na dachu szpitala na Józefowie pojawili się alpiniści, którzy opuszczając się na linach (w asekuracji strażaków ochotników) umyli okna oddziałów dziecięcych MSS. Zachęcali tez do wsparcia orkiestry poprzez "wrzucenie" pieniędzy do elektronicznej skarbonki.

W Galerii Słonecznej i Kamienicy Deskurów był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, pasjonaci pokonali trasę biegu "Policz się z cukrzycą", fani motoryzacji podziwiali driftowanie pod M!, a starych samochodów ich zlot w Rynku. Dla WOŚ tańczono także zumbę. Zaprezentowali się także strażacy, policjanci i żołnierze w miasteczku mundurowym.

W zbiórkę pieniędzy włączyli się także m.in. prezydent Radomia Radosław Witkowski i jego zastępcy: Marta Michalska-Wilk, Katarzyna Kalinowska i Mateusz Tyczyński oraz poseł Konrad Frysztak.

Tags