• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wielkie dyktando. Możesz zdobyć tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2019

11 września 2019

Znasz zasady pisowni języka polskiego? Uważasz, że nie popełniasz błędów? Weź udział w konkursie o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii, który odbędzie się 21 września o godz. 10 w Resursie. Jak co roku tekst przygotuje i podyktuje prof. Andrzej Markowski. Zgłoszenia do 19 września.

 

Dyktando jest organizowane co roku (fot. archiwum)

Dyktando jest organizowane co roku (fot. archiwum)

 

Zwycięzca konkursu zostanie uhonorowany nagrodą rzeczową ufundowaną przez prezydenta Radomia i i dyplomem Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2019. Nagrodzonych zostanie również kolejnych pięciu laureatów. Nagrodę dla zdobywców III miejsca oraz trzech wyróżnień ufunduje starosta radomski.

Do boju o tytuł mistrza mogą zgłaszać się wszyscy mieszkańcy Radomia i powiatu radomskiego. Zgłoszenia składać można osobiście (w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 12) lub elektronicznie (na adres: biblioteka@mbpradom.pl). Należy podać imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Na zgłoszenia MBP czeka do 19 września.

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 21 września o godz.15 w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 12.

Organizatorzy przypominają, że laureaci poprzednich edycji (czyli zdobywcy I, II lub III miejsca) nie mogą brać udziału w walce o nagrody, mogą jednak bawić się razem z innymi śmiałkami bez prawa do nagrody; osoby niepełnoletnie (które nie ukończyły jeszcze 18 lat) muszą dostarczyć wypełnioną i podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w konkursie i na wykorzystanie wizerunku.

 

Tags

Dodaj komentarz