• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Więźniowie też chorują. W radomskim Areszcie Śledczym powstaje… szpital

25 października 2020

Dotychczas byli leczeni pod konwojem strażników w ogólnie dostępnych placówkach zdrowia. Teraz więźniowie osadzeni w Areszcie Śledczym w Radomiu będą mieli swój szpital. Pierwszych pacjentów przyjmie na początku 2021 roku.

 

W powstającym szpitalu znajdzie się 54 łóżek. Został on podzielony na dwa oddziały: wieloprofilowy i psychiatrii sądowej. Dodatkowo w szpitalu znajduje się nowoczesna pracownia RTG, sala terapii, gabinety lekarskie i zabiegowe oraz zaplecze socjalne. Osadzeni przebywać będą w ramach leczenia oraz obserwacji w warunkach zamkniętych.

W związku z otwarciem nowego skrzydła szpitalnego w AŚ w Radomiu, Służba Więzienna poszukuje personelu medycznego. W nowoczesnej placówce pracę znajdzie kilkadziesiąt osób: (internista, psychiatra, kardiolog, urolog) pielęgniarki, terapeuci, psycholog oraz technik elektroradiologii. - Zatrudnienie personelu medycznego możliwe jest zarówno na etacie funkcjonariusza, jak i pracownika cywilnego, co daje możliwość elastycznego dostosowania czasu pracy - wyjaśnia plut. Michał Słowiński, zastępca rzecznika prasowego Aresztu Śledczego w Radomiu. Jak podkreśla, podjęcie pracy w areszcie w charakterze pielęgniarki, bądź lekarza niesie ze sobą wiele korzyści, gwarantuje stabilność zatrudnienia,  pracę w nowoczesnej placówce, szeroką ścieżkę rozwoju i kariery zawodowej oraz pakiet atrakcyjnych świadczeń socjalnych, od zasiłku na zagospodarowanie, poprzez dopłatę do wypoczynku czy zwrot kosztów przejazdu do pracy, aż po ekwiwalent za brak mieszkania i dofinansowanie do zakupu mieszkania lub budowę domu.

Zainteresowani powinni kontaktować się poprze e-mail: rekrutacja_oiswwarszawa@sw.gov.pl, tel. 48 613 10 10 lub 22 640 82 51.

kat

Fot. AŚ Radom

Tags