Wirtualnie po Radomiu

9 lipca 2007
Deptak, Rwańska, aleja biskupa Chrapka w parku – te miejsca znajdą się na trasie wirtualnego spaceru po Radomiu. Będzie można się na niego wybrać odwiedzając oficjalna stronę miasta. Na trasie jest oczywiście deptak

Dwa miesiące temu prezydent Andrzej Kosztowniak zwrócił się z prośbą do mieszkańców o nadsyłanie propozycji najciekawszych miejsc w Radomiu, które warto zobaczyć i które promowałyby miasto. Prośba spotkała się z dużym odzewem. Obiekty i miejsca, które radomianie chcieliby wirtualnie zwiedzić były bardzo różne, czasem wręcz zaskakujące. - Najczęściej proponowano ulicę Żeromskiego koło parku przy Urzędzie Miejskim, park im. Kościuszki z aleją im bp. J. Chrapka, plac przed katedrą, wnętrze kościoła oraz widok z wieży katedralnej – mówi rzeczniczka magistratu Katarzyna Piechota.

Na liście znalazły się również ul. Żeromskiego przy Placu Konstytucji 3 Maja oraz przy klasztorze ojców bernardynów, ulica Rwańska przy kościele św. Jana, rynek, ulica Piłsudskiego na wysokości skrzyżowania z ul. Sienkiewicza, plac dworcowy, zalew na Borkach, Muzeum Wsi Radomskiej, automobilklub, tor motocrossowy. Radomianie polecali również Politechnikę Radomską przy ul Chrobrego, ulicę Moniuszki, strefę ekonomiczną, Resursę Obywatelską, rondo warszawskie i CSzW „Elektrownia".