• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Włamywali się, kradli i wpadli

12 września 2007
Pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej, którzy przewozili skradziony towar, zatrzymała radomska policja. Mężczyźni wpadli podczas akcji "kryminalnych" i grupy antyterrorystycznej. Wpadli w ręce

Członkowie grupy mają od 30 do 52 lat. Zostali zatrzymani na krajowej „siódemce”. - Mężczyźni podróżowali dwoma fiatami ducato, z których jeden pochodził z kradzieży. Znajdowały się w nich cztery quady marki honda i yamacha skradzione z punktu sprzedaży na terenie województwa małopolskiego oraz elektronarzędzia o łącznej wartości około 80 tys. zł – relacjonuje Aleksandra Banaszczyk z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Radomska policja wspólnie z Prokuraturą od dłuższego czasu rozpracowywała zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami z włamaniem na terenie całego kraju. Jak wynika z ustaleń policji, grupa ta specjalizowała się w kradzieżach z włamaniem do hurtowni budowlanych, tytoniowych, alkoholowych i sklepów. Okradali też mieszkania, kradli samochody, zajmowali się paserstwem. - W grupie panowała ścisła hierarchia, mieli oni swojego "szefa", który rozdzielał zadania pomiędzy swoich ludzi, a następnie wypłacał im pieniądze za wykonaną pracę – tłumaczy Banaszczyk.

Podczas przeszukań posesji należących do zatrzymanych i ich najbliższych rodzin policjanci zabezpieczyli pięć samochodów dostawczych, elektronarzędzia, jak również materiały budowlane pochodzące z kradzieży.

Sprawcom mogą być postawione zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży z włamaniem i kradzieży mienia o znacznej wartości, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Policja będzie wnioskowała o tymczasowy areszt dla mężczyzn i zabezpieczenie majątku na poczet przyszłych kar.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *