• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Właściciel złapał włamywacza na gorącym uczynku. 39-latek trafił do aresztu

26 lutego 2021

Właściciel przyjechał na swoja posesję i zastał tam mężczyznę, który włamał się do budynku i plądrował jego wnętrze. Wycofał się w bezpieczne miejsce i powiadomił policję. 39-latek uciekał samochodem, ale funkcjonariusze zatrzymali go.

 

 

- W poniedziałek przed południem chynowscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z domów. Właściciel posesji poinformował o tym, że ktoś chodzi po jego posesji. Kiedy zajrzał przez okno do wnętrza budynku mieszkalnego zobaczył nieznanego mężczyznę plądrującego szafki. Wycofał się w bezpieczne miejsce i powiadomił policję. Mundurowi niezwłocznie udali się pod wskazany adres, gdzie zgłaszający wskazał mężczyznę, który wybiegł z posesji i uciekł osobowym BMW. Funkcjonariusze szybko zatrzymali włamywacza. Mężczyzna posiadał przy sobie skradzione przedmioty - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

39-latek trafił do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi mu 10 lat więzienia.

kat

Tags