• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wodociągi wchodzą na Struga i Zbrowskiego. Będą objazdy, także dla „jedynki”

23 października 2018

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z planowanymi pracami wodociągowym, od środy, 24 października, będzie zamknięta część ulicy Zbrowskiego w rejonie ulicy Struga. Objazdami pojadą także autobusy linii 1.

 

Objazd-Zbrowskiego-Struga

 

Wykopy będą prowadzone na fragmencie ulicy Zbrowskiego od okolic wlotu ulicy Lindego do skrzyżowania z ulicą Struga (tylko po wschodniej stronie jezdni, czyli na pasie w kierunku ulicy Struga). Objazd zostanie wyznaczony ulicami Katowicką, Grzybowską i Struga (wyjazd będzie też możliwy równoległą ulicą Szklaną).

Przejazd ulicą Zbrowskiego w przeciwnym kierunku, czyli w stronę Śródmieścia, będzie wciąż możliwy dla pojazdów jadących prosto od ulicy 11 Listopada lub skręcających w prawo z ulicy Struga (obok Centrum Handlowego Przy Struga). Na czas trwania robót nie będzie natomiast możliwości skrętu w lewo z ulicy Struga (od strony osiedla Nad Potokiem) w ulicę Zbrowskiego (w kierunku Śródmieścia)! Objazd dla tej relacji zostanie wyznaczony ulicami Grzybowską i Katowicką. Jest to związane ze zwężeniem odcinka ulicy Struga pomiędzy ulicami Zbrowskiego a Grzybowską, gdzie pas ruchu w kierunku Gołębiowa I będzie czasowo zamknięty. Pojazdy jadące w tę stronę będą z tego powodu poruszały się pasem środkowym.

Autobusy miejskie linii 1 będą kursowały następującymi objazdami: w kierunku pętli Os. Południe ulicami Struga, Grzybowską, Katowicką oraz Zbrowskiego; w kierunku pętli Os. Gołębiów I ulicami Zbrowskiego, Katowicką, Szklaną i Struga. Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków Zbrowskiego / Olsztyńska 03 i 04 (w obydwu kierunkach). Na trasie objazdu w kierunku pętli Os. Gołębiów I będzie natomiast obowiązywał stały przystanek Szklana / Olsztyńska 04.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i stosowanie się do zmienionego oznakowania lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę zadania! Inwestorem prac na ulicy Zbrowskiego są Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Tags

Dodaj komentarz