• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wojewoda reaguje. Więcej łóżek covidowych w regionie radomskim

7 marca 2021

Dodatkowe łóżka dla pacjentów zarażonych koronawirusem powstaną w szpitalach w Radomiu i regionie radomskim. To ostatnia decyzja wojewody mazowieckiego, który – jak zapewniają jego służby – codziennie monitoruje bieżącą sytuację epidemiologiczną, tak aby była pełna dostępność do leczenia chorych z COVID-19.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Jak już pisaliśmy, w związku z rosnącą liczbą zakażeń w regionie radomskim, tzw. łóżek covidowych brakuje w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, który od 22 lutego został przekształcony w placówkę hybrydową. Oznacza to, że część miejsc została przeznaczona do leczenia pacjentów z innymi niż COVID-19 schorzeniami.

 - Wojewoda w ostatnich dniach wydał decyzje polecające powiększenie bazy łóżkowej. Decyzje dotyczą: szpitali w Kozienicach i Iłży. W miniony czwartek  na prośbę prezesa Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, wojewoda zawnioskował do ministra zdrowia o zwiększenie bazy łóżkowej w tej placówce o 10 łóżek oraz o 5 łóżek respiratorowych. Ponadto, zgodnie z wydaną decyzją wojewody 2 marca oddział dziecięcy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego ma zmniejszyć liczbę łóżek dla dzieci  - ponieważ jest tam hospitalizowana niewielka liczba małych pacjentów - tak aby móc zwiększyć liczbę łóżek dla pacjentów dorosłych - informuje rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz.

Sytuację w regionie radomskich ma zdecydowanie poprawić szpital tymczasowy, który będzie się mieścić w nowym budynku centrum rehabilitacji RSS przy ul. Narutowicza. Ma tam być 80 łóżek z dostępem do tlenu dla chorych w lżejszym stanie i 20 respiratowrowych w głównym budynku szpitala. Za organizacje szpitala odpowiedzialny jest Totalizator Sportowy, otwarcie zaplanowano na 12 marca.

bdb, kat

 

Tags