Wojskowe Targi Służby i Pracy w Radomiu. Będą zmiany w organizacji ruchu na Kapturze

16 marca 2023

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z Wojskowymi Targami Służby i Pracy, od dzisiaj, 16 marca do soboty, 18 marca zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na Kapturze. Mogą też w tym rejonie występować okresowe utrudnienia.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Wojskowe Targi Służby i Pracy będą odbywały się na terenie Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. 72. Pułku Piechoty przy ulicy Saskiej. W związku z tym w najbliższej okolicy będą wprowadzone tymczasowe zmiany. Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na następujących odcinkach ulic: Nowospacerowej (od Chłodnej do Klementyny), Klementyny (od Nowospacerowej do Saskiej), Saskiej (od Klementyny do Chłodnej). Na tych ulicach będzie jednocześnie wprowadzony zakaz zatrzymywania się pod rygorem odholowania pojazdów. Zostaną w tym rejonie wystawione patrole policji i Żandarmerii Wojskowej.

W czwartek w godzinach porannych i w sobotę w godzinach wieczornych mogą także występować chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym na odcinku ulicy Chłodnej od Okulickiego do Wspólnej. Związane jest to z rozładunkiem i późniejszym załadunkiem sprzętu wojskowego. Może to spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 15 (jedynie w kierunku pętli Kaptur).

MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie miejsca imprezy, a także o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem albo - w miarę możliwości - o omijanie tej części Radomia.

Ze względu na brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych organizatorzy zachęcają do korzystania z przygotowanego przez nich transportu. Oznakowany autokar będzie kursował sprzed Dworca Głównego PKP do ulicy Saskiej (szczegółowe informacje u organizatorów; nie jest to dowóz nadzorowany przez MZDiK). Z innych części Radomia dojazd będzie możliwy stałymi liniami komunikacji miejskiej: 2, 5, 6, 8, 10, 15 i 25 do przystanków Okulickiego / Rondo 01 i 02 bądź 6, 11, 16 i 23 do przystanków Mireckiego / Wernera 01 lub Mireckiego / Reja 02.

Organizatorami imprezy są Mazowiecki Ośrodek Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Warszawie oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Radomiu.

Tags