Wolontariusze pomogą niepełnosprawnym

9 października 2006
   Jesteś niepełnosprawny i obawiasz się, że z tego powodu nie będziesz mógł głosować? Nie martw się, w dotarciu do lokalu wyborczego pomogą ci wolontariusze.


   Pomoc dla niepełnosprawnych wyborców organizuje Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu wspólnie z radomskim magistratem.

   - Włączyliśmy się do projektu „Razem dla naszego miasta” - wyjaśnia Lidia Krzyżyk-Chrząstek z Centrum. - Podkreślam jednak, że nie będziemy zachęcać do udziału w wyborach, ani agitować - tylko pomagać tym, którzy nas mogą potrzebować.

   Osoby zainteresowane albo ich opiekunowie powinni zgłaszać osobiście, telefonicznie lub mailowo chęć skorzystania z pomocy wolontariuszy. – Prosimy o taką informację do 30 października, ponieważ musimy przygotować się do akcji, przeszkolić wolontariuszy.

   - Niepełnosprawni muszą też sprawdzić czy figurują na listach wyborczych, ewentualnie prosić o dopisanie ich do tych list. To wszystko zajmuje trochę czasu – dodaje dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich UM Dorota Staszek. – Nie ma jednak możliwości załatwienia tego telefonicznie, więc i w tym przypadku pomoc wolontariuszy się przyda.

   Miasto oferuje niepełnosprawnym transport do lokali wyborczych specjalnymi busami, którymi dysponuje MZDiK. Kontakt do Centrum Wolontariatu: ul. Sempołowskiej 8/2, tel/fax 48 360 75 94, e-mail:radom@wolontariat.org.pl