Wsiąść do pociągu do Drzewicy

29 czerwca 2007
Będziemy jeździć pociągiem do Drzewicy. Od 1 sierpnia Koleje Mazowieckie planują przywrócenie ruchu na linii Radom – Drzewica. Na tej trasie mają kursować cztery pary pociągów. Będzie pociąg do Drzewicy

Pociągi pojadą nie tylko z Radomia do Drzewicy, ale także piąta para pokona trasę Radom-Przysucha.  - Pociągi będą kursować prawdopodobnie z Radomia co trzy godziny, pierwszy kurs będzie o godzinie 7.  Nie będą to jednak autobusy szynowe, ale pojedyncze składy elektryczne – wyjaśnia Sebastian Pawłowski ze stowarzyszenia Kocham Radom, które zabiegało o przywrócenie połączeń.

Trwające od dłuższego czasu negocjacje pomiędzy władzami województwa łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego na temat wzajemnych rozliczeń w przewozach regionalnych zakończyły się porozumieniem.  - Od pierwszego września uruchomiona ma być dodatkowa,  szósta para pociągów na całej trasie Tomaszów Mazowiecki. Natomiast od nowego rozkładu jazdy (od 9 grudnia 2007) z dużym prawdopodobieństwem pojadą także pociągi osobowe relacji Łódź – Radom – informuje Pawłowski.