• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wspomnienia i jubileusze

21 listopada 2007

Do lektury kolejnego numeru Miesięcznika Prowincjoalnego zaprasza sekretarz redakcji Krystyna Kasińska.Jesienny numer „Miesięcznika Prowincjonalnego” będzie w sprzedaży jeszcze tylko dwa tygodnie, a w nim wyjątkowo – jak na cykl drukarski czasopisma – aktualne materiały. Przede wszystkim esej przygotowany z myślą o wizycie prof. Leszka Kołakowskiego, radomianina, uznanego filozofa, który nie wstydzi się związków z rodzinnym miastem. Poza tym piszemy o magach kina - Bergmanie i Antonionim, konferencji inaugurującej nowy sezon w radomskim teatrze oraz o Festiwalu Kwartetów Smyczkowych.

W numerze wspominamy także Andrzeja Bieniasza, jednego z najlepszych i wszechstronnych aktorów radomskiego teatru, który – niestety – niespodziewanie odszedł, ale zdążył, jako chwilowy dyrektor do spraw artystycznych, tak „ustawić” repertuar, że frekwencja sięga teraz  90 procent, a wpływy ze sprzedaży biletów wzrosły o sto procent.

Poza tym – tradycyjnie – polecamy Galerię Prowincjonalną, a w niej prace Ewy Banaszczyk, wspomnienia o związanych z radomskim malarzach, którzy identyfikowali się ze „szkołą monachijską” kojarzoną z Józefem Brandtem, relacje z jubileuszy Kapeli Podwórkowej Halniacy oraz Klubu Środowisk Twórczych Łaźnia i jeden z ostatnich odcinków przypominający polskie tradycje związane z kolejnymi miesiącami: wrześniem i październikiem.

Najciekawszy jednak wydaje się materiał, w którym reporter – śledząc materiały archiwalne zachowane w Instytucie Pamięci Narodowej – usiłuje odpowiedzieć na pytanie, co było przyczyną śmierci Stanisława Egiejmana, znanego społecznika i pierwszego dyrektora „kochanowszczaka”.

Zatem z czystym sumieniem namawiam do lektury jesiennego numeru „Miesięcznika Prowincjonalnego” oraz do zajrzenia na naszą stronę internetową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *