• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wszechstronnie o technice

9 października 2007
Przez ponad tydzień beda trwały XX Radomskie Dni Techniki. Impreza wraca po kilku latach przerwy, a w przyszłym roku w jej nazwie mają pojawić się także nauka i kultura. Większość imprez odbędzie się w budynku NOT


Dni Techniki organizowane przez Radomską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych NOT w Radomiu rozpoczynają się w najbliższy piątek i potrwają do kolejnej soboty włącznie. W programie są wykłady, warsztaty, pokazy, prezentacje, seminaria, konferencje i wystawy.

- Chcemy zmobilizować stowarzyszenia i organizacje techniczne do realizowania podstawowych celów gospodarczych naszego regionu - wyjaśnia idee imprezy wiceprezes  Rady Federacji NOT Henryk Poręba. - Jednym z przewodnich haseł jest innowacyjność przedsiębiorstw, kolejnym - szkolnictwo zawodowe. Jak wiadomo od pewnego czasu boryka się ono z niedoborem wykwalifikowanych kadr. Chcemy doprowadzić do spotkania przedsiębiorców i tych, którzy odpowiadają za organizację oświaty.

Wykład inauguracyjny "Przedsiębiorczośc i innowacyjność w działalności gospodarczej" (piątek, godz. 10, budynek NOT) wygłosi prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przesiębiorczości Danuta Jablońska; problemowi temu poświęcone zostaną także warsztaty (15 bm., poniedziałek), podczas których będzie można dowiedzieć się jak pozyskiwać unijne fundus i seminarium "Innowacyjne rozwiązania techniczne w budownictwie hydrotechnicznym" (16 bm. wtorek, godz. 10-12). Zaprezentują się radomskie szkoły wyższe 13 bm., sobota, godz. 10), a wydzial mechaniczny Politechniki Radomskiej zaprosi do swej siedziby przy ul. Krasickiego (16 bm., wtorek, godz. 12) na praktyczny pokaz pracy z zastosowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie. Ciekawie zapowiada sie także seminarium "Modernizacja linii nr 8 Warszawa - Kraków z uwzględnieniem koncepcji funkcjonowania radomskiego ruchu regionalnego" (16 bm., godz. 12-14, Zakład Napraw Infrastruktury PKP Radom), podczas którego na preonie stacji pokazana zostanie praca sprzętu do utrzymania nawierzchni kolejowej.    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *