Wszyscy jadą na Air Show

30 sierpnia 2007
Jutro i w niedzielę cały Radom - i nie tylko - będzie żyć Air Show. X Międzynarodowe Pokazy Lotnicze zapowiadają się atrakcyjnie. Miasto przygotowuje się na przyjęcie setek gości.  Grupa Aerostars

Pokazy w powietrzu, wystawy statyczne na lądzie, imprezy towarzyszące w centrum Radomia - będzie co podziwiać i gdzie się bawić. - Bardzo cieszymy się na przyjazd wielu gości. Miasto pod względem logistycznym jest gotowe na ich przyjęcie - twierdzi prezydent Andrzej Kosztowniak. Zapewnia też, że służby komunalne zrobią jeszcze jeden przegląd m.in. tras wjazdowych i okolic dworca i wysprzątają zaniedbane tereny. Na tę niechlubną wizytówkę miasta zwróciła uwagę gospodarzowi Radomia lokalna prasa.

- Mam nadzieję, że przez te dwa dni Radom będzie tętnił życiem, a z soboty na niedzielę w ogóle nie położy się spać - mówi prezydent i apeluje do właścicieli kawiarni, restauracji, pubów: - Nie zamykajcie wtedy swoich lokali. Miasto przygotowuje się

Miasto przygotowało dla gości 14 tys. miejsc parkingowych (dwa lata temu było ich 8 tys.), najwięcej, bo 7 tys. na terenie prywatnym (dzierżawionym przez miasto) najbliższym lotniska - wjazd od Małęczyna. - Będzie je obsługiwać 150 osób. Na każdym znajdzie się kilkunastu pracowników, tak by nie tworzyły się korki - mówi dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Andrzej Kielski.

Na pokazy będzie można dojechać także autobusami komunikacji miejskiej, w tym specjalnie uruchomionymi na czas Air show (szczegóły w: Air Show) .

Program pokazów, niestety nieco się zmienił. Jak informuje rzecznik imprezy kpt. Jakub Block do Radomia nie przyjedzie legendarny Waterbomber CL. To maszyna greckich sił powietrznych, która musiała zostać w kraju, by tam gasić ogromne pożary. Nie zrzuci zatem na Sadków - co miała w planie - wodnej bomby. Nie zobaczymy także F-86 Sabre, odrestaurowanego odrzutowca z lat 40. W tym przypadku uznano, że ryzykowny jest przelot  maszyny z Wielkiej Brytanii, gdzie stacjonuje.

W tegorocznym programie nie ma wprawdzie - do czego już się przyzwyczailiśmy - zbyt wielu zespołów akrobacyjnych. Zaprezentują się polscy piloci z Biało-Czrwonych Iskier, Orlików, grupy Żelazny. - Prawdziwą atrakcją będzie walka powietrzna MIG-29 Fulcrum na małej wysokości w układzie - para samolotów na pre samolot. Zaprezentują ją piloci 41 eskadry lotnictwa taktycznego z Malborka - podkreśla kpt. Block.

Wiecej informacji, szczegółowy program, pamy parkingów i dojazdyw Air Show  

Jutro od rana zapraszamy na bezpośrednią relację z Air Show.