• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wybory 2020. Platforma: Jutro wynik przechyli się na korzyść Rafała Trzaskowskiego

12 lipca 2020

Z sondażowych wyników głosowania wynika, że najwięcej osób – 50,4 proc. poparło w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudę. Za kandydaturą Rafała Trzaskowskiego opowiedziało się natomiast 49,6 proc. Polaków, którzy poszli do głosowania. Frekwencja była bardzo wysoka.

 

Lokalni działacze PO spotkali się na wieczorze wyborczym

Lokalni działacze PO spotkali się na wieczorze wyborczym

 

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, do godz. 17 wyniosła ona w całym kraju 52,10 proc., natomiast w Radomiu – 50,83 proc. Z sondażowych prognoz wynika, że w kraju frekwencja wyniosła 68,9 proc.

Sondażowe wyniki wyborów komentują dla nas radomscy politycy Platformy Obywatelskiej.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski: – Tak naprawdę wiemy, że nic nie wiemy. W tej chwili czekamy już na wyniki z obwodowych komisji wyborczych i mam oczywiście nadzieję, że ten wynik będzie się zmieniał na korzyść mojego kandydata Rafała Trzaskowskiego. Jestem pełen podziwu, bo ten wynik sondażowy pokazuje, że Rafał Trzaskowski był świetnym kandydatem na prezydenta. Został bardzo dobrze oceniony przez Polaków i walcząc o głosy w naprawdę trudnych runkach z całą potęgą rządu, telewizją publiczną i wszystkimi manipulacjami, jakich dokonywał sztab pana prezydenta Andrzeja Dudy, osiągnął bardzo dobry wynik. Mam nadzieję, że jutro, najdalej we wtorek okażę się, że Rafał Trzaskowski zdobył 50 i 1 złoty głos, który zdecyduje o tym, że będziemy mieli nowego prezydenta na najbliższe pięć lat. Prezydenta, który będzie budował wspólnotę, ale też prezydenta, który zadba o to, co jest największym moim marzeniem, czyli o samorządy.

Poseł Konrad Frysztak: – Przede wszystkim w momencie, w którym rozmawiamy, trzeba pamiętać, że wielu naszych rodaków jeszcze głosuje. Te kolejki, trzeba powiedzieć nawet wielotysięczne, bo mam informacje, że po godz. 21 w Splicie było jeszcze kilka tysięcy osób pod konsulatem. Również nad polskim morzem setki osób stoją w kolejkach do lokali wyborczych. To pokazuje, że jest ogromna determinacja w naszym kraju, wśród społeczeństwa, które, jak mówił Rafał Trzaskowski, ma dość. Mamy dość manipulacji i dlatego Polacy poszli tłumnie do wyborów i to pokazuje jasno, że są spełnione wszystkie warunki, aby w naszym kraju był nowy prezydent, człowiek, który będzie łączył, a nie dzielił.

bdb

 

Tags

Dodaj komentarz