• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wybory 2020. Zagłosujcie w drugiej turze na naszego kandydata

28 czerwca 2020

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości oraz Rafał Trzaskowski, popierany przez Koalicję Obywatelską. Z wyniku zadowolone są oba ugrupowania. Apelują do wyborców pozostałych kandydatów, by 12 lipca, oddali głos na ich liderów.

 

P1250077

 

Wyniki wyborów na gorąco komentują radomscy politycy.

Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości: – Mamy wspaniały wynik jeśli chodzi o udział naszych obywateli w wyborach. To chyba najlepszy wynik w wyborach od 1989 roku. To pokazuje, że coraz większa część społeczeństwa chce decydować o losach swojego kraju. To jest bardzo dobre, bo  nikt nie może powiedzieć, że czuje się wykluczony, że decyzja została podjęta bez jego udziału. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy brali udział w wyborach, członkom komisji, mężom zaufania, mediom za relacjonowanie. To był maraton wyborczy, bardzo trudny, choćby ze względu na panującą pandemię. Mamy też drugą turę, mamy wyraźnego lidera pana prezydenta Andrzeja Dudę i mamy kontrprzeciwnika, Rafała Trzaskowskiego. Nie jest to zaskoczenie, te wyniki są mniej więcej podobne do wyników ostatnich sondaży. Mamy podział w Polsce pomiędzy dwa główne obozy polityczne: obóz dobrej zmiany Prawa i Sprawiedliwości i obóz „żeby było tak, jak było”. Mamy nadzieję, że pan prezydent, który udowodnił, że różne wartości są w jego sercu, że naród, polskie tradycje, polskie rolnictwo, że to wszystko obejmuje swoim zainteresowaniem, opieką i dbałością. Prosimy wszystkich, którzy głosowali na innych kandydatów, aby w drugiej turze zagłosowali na Andrzeja Dudę, który w gruncie rzeczy reprezentuje przecież interesy prawie całego społeczeństwa.

Anna Kwiecień, posłanka PiS. – Mam nadzieję, że ten wynik będzie wynikiem zwycięskim, bo pan prezydent Andrzej Duda jest gwarantem rozwoju Polski, jest gwarantem dobrobytu każdego Polaka, jest gwarantem spokoju. A tego nam po prostu potrzeba. Potrzeba nam spokojnej pracy i niezależnie od tego, czy ktoś mieszka w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, czy w Radomiu, w Lipsku czy też innej małej miejscowości lub wsi, to tylko Andrzej Duda daje gwarancję tego, że Polska będzie się rozwijała w sposób zrównoważony, tak jak się rozwijała przez ostatnie cztery lata. Pan prezydent bardzo wspierał ten zrównoważony rozwój. Ta współpraca pomiędzy rządem a Prawem i Sprawiedliwością polegała m.in. na tym, że pan prezydent zawsze wspierał te ustawy, które dawały gwarancje rozwoju Polski, dobrobytu dla każdego Polaka niezależnie od tego, w której części Polski mieszka.

Konrad Frysztak, poseł Koalicji Obywatelskiej. – Przede wszystkim cieszy frekwencja i zaangażowanie Polaków. To bardzo dobry prognostyk na druga turę, kiedy 12 lipca wybierzemy prezydenta. Rafał Trzaskowski wchodzi do drugiej tury z bardzo dobrym wynikiem i już od dziś zaczynamy pracę, aby 12 lipca Polska miała nowego, lepszego prezydenta, który będzie prezydentem wszystkich Polaków, a nie tylko jednej partii. Zwracam też uwagę na trzeci wynik; według sondaży ponad 13 proc. dla Szymona Hołowni – to dobry prognostyk. Także 7,4 proc. Bosaka. Ich wyborcy na pewno nie w całości pójdą głosować na urzędującego prezydenta, a wielu z nich zapewne w ogóle nie pójdzie na wybory. My będziemy zachęcać, aby wszyscy ci, którzy głosowali na pozostałą dziewiątkę, swoje głosy przekazali na rzecz Rafała Trzaskowskiego.

bdb

Tags

Dodaj komentarz