Reklama
Reklama

Wybory samorządowe 2024. Polskie Stronnictwo Ludowe w Radomiu wystawia czworo kandydatów

5 lutego 2024

Czworo kandydatów do Rady Miejskiej w Radomiu wystawi Polskie Stronnictwo Ludowe. Znajdą się oni na listach Radomskiego Paktu Samorządowego Radosława Witkowskiego. Ugrupowanie wystawi: Agnieszkę Stolarczyk, Ilonę Pulnar-Duszyk, Bartosza Bednarczyka i Adama Duszyka.

 

Kandydują do Rady Miejskiej w Radomiu (od prawej): Adam Duszyk, Ilona Pulnar-Duszyk, Agnieszka Stolarczyk, Bartosz Bednarczyk

 

- Dajemy przykład innym regionom i miastom, że warto w wyborach samorządowych osiągać porozumienie. I my jako Polskie Stronnictwo Ludowe jesteśmy elementem tego porozumienia, zresztą już podczas wyborów parlamentarnych formułując Komitet Wyborczy Trzecia Droga wspólnie z ruchem 2050 Szymona Hołowni zdecydowaliśmy się pokazać wszystkim w Polsce, że warto warto zmienić wymiar polityki bieżącej zwierając sojusze. I to okazało się dobrym rezultatem i spodobało się wszystkim Polakom - przypomniał podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowano kandydatów poseł PSL z regionu radomskiego Mirosław Maliszewski. Dodał, że jego partia postanowiła namawiać partnerów koalicyjnych, by zawierać na szczeblu samorządowym - w wyborach do rady miejskiej i na prezydentów miast - podobne porozumienia, jak to się stało na szczeblu centralnym. Ma to m.in. sprzyjać temu, że nie będzie niepotrzebnej rywalizacji między kandydatami.

Własny klub w radzie?

- Zrobiliśmy badania i wyszło nam, że mamy szansę nawet na stworzenie własnego klubu w radzie miejskiej - zapewnia Adam Duszyk, szef radomskich ludowców.

Obszerny - jak zaznaczono - program wyborczy radomskiego PSL ma być przedstawiony niebawem. Dzisiaj Adam Duszyk wspomniał tylko o kilku jego elementach, a jest to m.in. plan poszerzenia lotniska o strefę cargo (centrum logistyczno-przeladnkowe dla produkowanej tu żywności). Jest  to zdaniem polityków PSL uzasadnione, bo region radomski to przecież zagłębie owocowo-warzywne.

Budować dumę z Radomia

Kandydująca z drugiego miejsca w okręgu nr 3 Agnieszka Stolarczyk jest dyrektorką Centrum Kształcenia Ustawicznego (Medyka) i jako radna chciałaby się skupić na potrzebach zdrowotnych radomian, tak jak do tej pory organizując m.in. bezpłatne spotkania i konsultacje z lekarzami specjalistami. Zapowiedziała, że będzie również starła się wpływać na rzecz skrócenie kolejek do lekarzy i poprawy świadczeń medycznych dla radomian.

Ilona Pulnar-Duszyk będzie startować z okręgu 2 (miejsce nr 6). Od 20 lat pracuje w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. - Dla mnie jako rodowitej radomianki bardzo ważne jest to, aby budować tożsamość i przywiązanie do Radomia, ponieważ Radom jest postrzegany nawet przez mieszkańców jako miasto niezbyt przyjazne do mieszkania i należałoby to zmienić. Niezwykle ważne są inicjatywy kulturalne, ponieważ to buduje tożsamość i przywiązanie do miejsca i staje się podstawą do budowania dumy ze swojego miasta - uważa Ilona Pulnar-Duszyk. Jest zdania, że trzeba postawić na siłę kobiet, ale aby się tak stało, muszą one mieć zagwarantowaną opiekę nad dziećmi, stąd konieczność budowy żłobków. - Ale ponieważ miasto się starzeje, mieszka w nim dużo seniorów, trzeba także mieć dla nich ofertę - podkreśla kandydatka na radną.

Demokratyzować społeczeństwo

Bartosz Bednarczyk (okręg 5, miejsce nr 4) to znany w Radomiu społecznik, organizator  finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, harcerz. - Interesują mnie aspekty demokratyzacji społeczeństwa, czyli partycypacji społecznej w tworzeniu społeczności Radomia. I z tym jestem przede wszystkim kojarzony, czyli  organizacjami pozarządowymi, w których działam od ponad 20 lat - przedstawia się Bartosz Bednarczyk. Przypomina, że trzeci sektor to sprawy, na których zależy radomianom, to ich rozwój i wspieranie. - Moim marzeniem jest to, aby władza była bliżej ludzi poprzez to, że inicjatywy społeczne będą wspierane przez samorząd Radomia jeszcze bardziej - zdradza Bednarczyk. Kandydat na radnego działa również w dziedzinie wychowania i kształtowaniu młodego pokolenia, a także kultury.

bdb

 

 

Tags