• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wyłączą światła na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Zbrowskiego

19 listopada 2019

Od jutra, 20 listopada, do odwołania na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Zbrowskiego nie będą działać do odwołania światła. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji planuje modernizacją sygnalizacji i zmiany w organizacji ruchu kołowego w tym rejonie.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

– Ze względu na konieczność wymiany dwóch wysięgników nad jezdniami sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Zbrowskiego musi zostać wyłączona na okres od około trzech do pięciu dni. Po zmianie programu te światła będą dostosowywać się do faktycznego natężenia ruchu dzięki nowym pętlom indukcyjnym umieszczonym w nawierzchni jezdni na wszystkich czterech wlotach skrzyżowania. Na każdym wlocie będzie poza tym funkcjonowała zielona strzałka do warunkowego skrętu w prawo – tłumaczy rzecznik MZDiK Dawid Puton. Jak dodaje, program działania sygnalizacji świetlnej musi zostać zmieniony, ponieważ po otwarciu śródmiejskiego fragmentu trasy N-S obciążenie poszczególnych odcinków dróg w tym rejonie uległo pewnym zmianom.

Ważną korektą będzie wprowadzenie możliwości skrętu w lewo z wiaduktu nad torami kolejowymi w boczną jezdnię ulicy Żeromskiego (prowadzącą do ronda przy trasie N-S). – Zostanie tam wyznaczony dodatkowy pas (zamiast dotychczasowej powierzchni wyłączonej z ruchu), przeznaczony dla zamierzających wykonać taki manewr. Ale, uwaga – ze względu na długość nowego pasa będzie tam zakaz korzystania z niego dla samochodów ciężarowych! Zmiana ta ma na celu umożliwienie szybkiego połączenia z trasą N-S dla pojazdów jadących od strony Dzierzkowa – wyjaśnia rzecznik.

W trakcie prowadzenia prac mogą być okresowo wyłączane pojedyncze pasy ruchu (m.in. na czas instalacji pętli indukcyjnych w nawierzchni lub montażu nowych wysięgników sygnalizacji).

MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie tam szczególnej ostrożności i przypomina jednocześnie, że przy wyłączonej sygnalizacji należy stosować się do znaków drogowych. Sugerowany objazd dla kierowców wyjeżdżających w lewo z ulicy Zbrowskiego (w celu ominięcia ewentualnych korków) przebiega ulicą Szklaną oraz jezdnią wzdłuż wiaduktu.

kat

Tags

Dodaj komentarz