Wyłudzili 100 tysięcy?

30 listopada 2006

Ponad 100 tys. zł. kredytów mogła wyłudzić grupa przestępcza działająca m. in. w Radomiu. Jej członków zatrzymali policjanci z KWP i KMP w Radomiu.

Zorganizował grupę wyłudzaczy - Trzon grupy stanowili: 40-letni mężczyzna, organizator całego procederu i księgowa jednej z radomskich firm  wyjaśnia January Majewski z zespołu prasowego KWP. -  Mężczyzna na terenie całego kraju werbował osoby, które jako tzw. słupy pobierały pieniądze z banków. Kobieta, wyrabiała tym osobom całą dokumentację świadczącą o zatrudnieniu (teczki personalne), gdy w rzeczywistości nie były one pracownikami firmy. Na podstawie tego wystawiała też zaświadczenia o zatrudnieniu. W ten sposób poświadczała nieprawdę w dokumentach.

Preparowali dokumenty 

Wczoraj „księgowa” została zatrzymana razem ze swoją współpracownicą. Natomiast organizator przedsięwzięcia wpadł w ręce policjantów w hotelu pod Radomiem. Przy okazji policjanci odzyskali pieniądze, które dzień wcześniej wyłudził w jednym z radomskich banków. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali w Łodzi kolejnego członka szajki.Wiele wskazuje na to, że grupa działała na terenie całego kraju. -  Członkowie grupy mogli wyłudzić ponad 100 tys. zł. na szkodę różnych banków i instytucji finansowych. Prowadzący postępowanie sprawdzają to teraz skrupulatnie – dodaje Majewski.

Członkowie grupy odpowiedzą za wyłudzenia kredytów i fałszowanie dokumentów, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.