Wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. Wśród ofiar siostra zakonna z Kolonii Jedlnia

8 sierpnia 2022

Siostra Janina Mateusiak ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu jest jedną z dwunastu ofiar wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę w Chorwacji. O śmierci zakonnicy poinformowała przełożona Sióstr Nazaretanek – podał portal diecezji radomskiej.

 

Siostra Janina Mateusiak (fot. Diecezja.radomska)

 

Autokar wiozący pielgrzymów do Medjugorie wpadł do przydrożnego rowu na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia. W wypadku zginęło 12 osób, a 30 zostało rannych. Wśród osób jadących do Medjugorie były także mieszkanki Kolonii Jedlnia koło Radomia - cztery to osoby świeckie, jedna - siostra zakonna. Pielgrzymkę zorganizowało Biuro Bractwa św. Józefa.

"Nasza s. Janina Mateusiak zginęła w wypadku autokaru jadącego do Medjugorie w dniu 6.08.2022 r. Prosimy o modlitwę za jej duszę, a także o powrót do zdrowia s. Urszuli, s. Emmanueli oraz wszystkich poszkodowanych" – napisały siostry nazaretanki na swojej stronie internetowej.

Siostra Janina Mateusiak pełniła posługę w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kolonii Jedlnia wraz dwiema innymi ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Zakonnice przyjechały tu w listopadzie 2019 r. na zaproszenie Fundacji Eucharystyczny Promień, która budowała tu kaplicę Wieczystej Adoracji.

– To jedyna zmarła z osób pielgrzymujących z terenu naszej diecezji. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… W modlitwę włączają się pielgrzymi diecezji radomskiej, którzy wraz z biskupem Markiem Solarczykiem zmierzają na Jasną Górę. – poinformował ks. Damian Fołtyn, rzecznik prasowy Kurii Diecezji Radomskiej.

W kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej została dzisiaj odprawiona msza św. za wszystkie ofiary i poszkodowanych w wypadku, a także za ich rodziny.

kat, bdb

Tags