Wypoczynek z muzyką w tle. W parku przy muzeum w Warce zagra Puhovsky

12 sierpnia 2022

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza w niedzielę, 14 sierpnia o godz. 15 do parku na Winiarach, gdzie odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ – Puhovsky – ‘’The SongRIDER’’. Wstęp wolny.

 

 

Koncertową niedzielę rozpocznie Roman Puchowski – bluesman, który zaprezentuje mix autorskich, polsko & anglojęzycznych piosenek, zarówno z albumów swojej alternatywnej formacji Von Zeit, jak i solowych, minimalistycznych wydawnictw Simply czy Free. Usłyszymy frywolne interpretacje klasycznych pieśni z Delty oraz utwory z premierowej, folkowej płyty Żywioły lasu, nagranej przez artystę z Kaszubskim Zespołem Pieśni i Tańca ,,Przodkowianie’’.

Puhovsky to oryginalny songwriter, mistrz gitary i koncertowy storyteller, wulkan muzycznej energii i żywioł scenicznej improwizacji. Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym Najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von Zeit ,,Ocieramy się’’ został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008.

Romek Puchowski ma na koncie współpracę m.in. z Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, Adamem Wendtem, z harmonijkarzem Keithem Dunnem z Bostonu, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą.

Płyta >Romek Puchowski „Free”<, która ukazała się w marcu 2013 roku, zebrała świetne recenzje. Piosenka „Jurata” trafiła na Listę Przebojów Trójki.

Utwór „Big Bad Brother” znalazł się w półfinale światowego konkursu International Songwriting Competition w USA, w jury którego zasiadają, między innymi, takie znakomitości jak Tom Waits.

 

 

Tags