Wystawa na tarasie Elektrowni. To „Płynność” Iwony Rozbiewskiej

25 maja 2022

Iwona Rozbiewska „Płynność” – taki tytuł nosi wystawa e Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, która zostanie udostępniona zwiedzającym w czwartek, 26 maja o godz. 18. Ekspozycja zbudowana głównie z najnowszych metalowych i ceramicznych rzeźb i obiektów czynna będzie do 26 czerwca.

 

fot. Materiały prasowe/Elektrownia

 

Wystawa zaaranżowana na tarasie Elektrowni została zbudowana głównie z najnowszych metalowych i ceramicznych rzeźb i obiektów (kilka prac powstało specjalnie na tę ekspozycję), których układ, wykorzystujący architekturę tarasu, tworzy dodatkową jakość artystyczną i znaczeniową.

Tytuł wystawy nawiązuje do jednego z żywiołów – wody i jej bogatej symboliki obecnej w kulturze, ale przede wszystkim do nieustannej zmienności otaczającej człowieka rzeczywistości, którą próbuje zarówno zrozumieć przy pomocy instrumentów poznawczych, jak również czasami na nią oddziaływać. W trakcie wernisażu artystka wykona też działanie performatywne, polegające na zbudowaniu z gotowych elementów kompozycji przestrzennej, którą następnie przekształci w nową strukturę o charakterze designerskim.

Iwona Rozbiewska – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (2006), Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2013) i Akademie der Bildenden Künste w Monachium (2017). Od 2020 jest doktorem sztuki. Uprawia rzeźbę i eksperymentalne formy wideo. Prace w muzeach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Polsce i Niemczech.

 

 

 

Tags