• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wystawa w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. „Genealogia” Moniki Patuszyńskiej

23 października 2021

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza  dzisiaj, 23 października na uroczysty wernisaż wystawy Moniki Patuszyńskiej „Genealogia” oraz oprowadzanie autorskie. Początek o godz. 14 w Galerii Oranżeria.

 

fot. CRP Orońsko

 

Monika Patuszyńska - uzależniona od porcelany. Twórczyni autorskiej metody odlewania z form gipsowych. Zafascynowana przemijaniem i wszystkim, co wiąże się z upływem czasu. Historia o związkach, pamięci i trudnej sztuce zachowania równowagi.

"Genealogia" opowiada historie o związkach i o pamięci, o składaniu z fragmentów skomplikowanych konstrukcji: dopasowywaniu, uwieraniu i trudnej sztuce zachowania równowagi. Patuszyńska to prowokatorka. Swobodnie bawi się konwencjami i formami. Interesuje ją dekonstrukcja form i dekonstrukcja znaczeń. W obiektach, które tworzy pojawiają się znane nam elementy, które odziera z funkcji, zestawia w nowe konfiguracje i każe odgrywać im zupełnie nowe role. Jej prace to kolaże elementów zapożyczonych z codzienności oraz doświadczeń zebranych podczas pracy w nowych miejscach i kulturach, przetworzonych przez artystkę, bo Patuszyńska to twórca-nomad.

 

 

Tags