• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wystawa w Galerii Kina Helios. Barbara Polakowska i „Twarze RTF-u”

27 listopada 2015

Galeria Kina Helios zaprasza dzisiaj (27 bm.) o godz. 18 na nową wystawę „Twarze RTF-u” . Tym razem swoje fotografie zaprezentuje Barbara Polakowska.

 

271115polakowska 

 

Wystawa „Twarze RTF-u” Barbary Polakowskiej to zbiór portretów członków radomskiego Towarzystwa Fotograficznego z najdłuższym stażem. Począwszy od założycieli Towarzystwa sprzed 54 laty: Wojciecha Stana, Mirosława Kowalskiego, Jerzego Szepetowskiego. Spotkania, wspólne plenery i wystawy od kilku deka,d to czas na wzajemne poznawanie i rozwój fotograficznej pasji. To czas, który zaowocował powstaniem zestawu portretów ludzi, którzy wnieśli niezaprzeczalny wkład w rozwoju radomskiej fotografii. Prace Barbary Polakowskiej to szczera – z uczciwym i pokornym podejściem do tematu – analiza psychologiczna bohaterów prezentacji. Projekt nie jest zestawem kompletnym, pozostaje wciąż otwarty na kolejne Twarze, nie tylko panów.

Barbara Polakowska – artystka – fotografka, wiceprezes Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego w Radomiu, członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców FOTOKLUB Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Jej przygoda z fotografią zaczęła się  od 1979 roku. Zawodowo związana z fotografią od 1981r. (na stanowisku fotografa-dokumentalisty w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, obecnie w Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu). Przez kilka lat była fotoreporterem w  „Tygodniku Radomskim”. Jest autorką albumu „Radomskie szlakiem zabytków” wydanego w 1996r. Wiele jej fotografii można zobaczyć w wydawnictwach muzealnych w kraju.Swoje prace prezentuje również na indywidualnych i zbiorowych wystawach fotografii.

Wystawę będzie można oglądać do 14 grudnia.

(kat)

Fot. Barbara Polakowska

Tags

Dodaj komentarz