• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wystawa w Galerii Łaźni. 20 lat pracy twórczej Ewy Banaszczyk (bez retrospekcji)

23 października 2020

Galeria „Łaźnia” (ul. Traugutta 31/33) zaprasza dzisiaj, 23 października o godz. 18 na wystawę Ewy Banaszczyk „20 lat pracy twórczej”. Prezentowane prace to malarstwo i rysunek na tekturach z ostatnich czterech lat, z cykli „Strony domu”, „Kobieta”, „Powietrze” oraz pojedyncze.

   

Artystka należy do grupy wyróżniających się twórców radomskiego środowiska plastycznego. Swoje fascynacje rozwijała początkowo w kieleckim Liceum Sztuk Plastycznych, specjalizując się w tkaninie artystycznej, co pozostaje nie bez znaczenia dla jej obecnej twórczości. Jest absolwentką pierwszego rocznika studentów wykształconych na Politechnice Radomskiej w zakresie wychowania plastycznego (obecny wydział sztuki). Dyplom uzyskała w pracowni malarstwa prof. Andrzeja Gieragi w 2000 roku., aneks z grafiki warsztatowej w pracowni grafiki prof. Krzysztofa Wyznera. W latach 2001–2005 asystentka w pracowniach malarstwa, rysunku, działań i struktur wizualnych w macierzystej uczelni.

20 lat pracy twórczej, ale wystawa nieretrospektywna. Prezentowane prace to malarstwo i rysunek na tekturach z ostatnich czterech lat, z cykli "Strony domu", "Kobieta", "Powietrze" oraz pojedyncze. W 2020 roku pięć prac z cyklu "Powietrze" otrzymało nagrodę wojewody świętokrzyskiego w konkursie Przedwiośnie 43 organizowanym przez BWA w Kielcach.

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *